S tím, jak se lesy plní životem, výletníkům stále víc chybí stezka, jež by jim nabídla bezpečnější přístup do oblasti. Ten současný nevyhovuje, neboť vede po dopravně silně zatížené silnici č. 340 mezi Chrudimí a Rabštejnskou Lhotou.

Chrudimská radnice ale teď přišla se zprávou, která má potvrdit, že se věci konečně dávají do kýženého pohybu. Podle místostarosty Jana Čechlovského totiž město postupně vykoupí všechny potřebné pozemky.

Načasovala snad radnice tuto zprávu úmyslně na období těsně před komunálními volbami? Místostarosta Čechlovský vysvětluje: „Jednání s majiteli pozemků se dlouho vlekla kvůli požadavkům na ceny půdy, na přístup k sousedním parcelám i vinou soudních komplikací. Město proto muselo přípravu projektu oddalovat."

Tři kilometry dlouhá a tři metry široká stezka pro pěší i pro cyklisty má odbočovat ze silnice na konci města u sídla Technických služeb v Sečské ulici a dál povede souběžně vlevo podél silnice číslo 340. Náklady mají činit několik milionů korun, přičemž o přesné ceně samozřejmě rozhodne až výsledek výběrového řízení. Podle radnice však trasa vyjde o mnoho levněji než například cyklostezka do Medlešic. Především kvůli tomu, že nebude opatřena umělým osvětlením.

Město by uvítalo, pokud by ke zbudování stezky bylo možné využít i peníze z dotací. Vzhledem k důležitosti uvedené komunikace je ale podle místostarosty Čechlovského připraveno uhradit vše přinejhorším samo. Konečné slovo budou ještě mít chrudimští zastupitelé.