Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stezka zvýší bezpečí chodců

Chrudim – V listopadu byla dokončena výstavba smíšené stezky pro cyklisty a chodce v Dašické ulici, a to v úseku od vjezdu k čerpací stanici Shell k vjezdu do objektu EOP. Město tak pokračuje v budování infrastruktury pro cyklisty a chodce; smíšená stezka jim zde umožňuje bezpečný obousměrný provoz.

21.11.2016
SDÍLEJ:

Cyklostezka v Dašické uliciFoto: Aleš Prokopec

„Stavba navazuje na loni zbudovanou stezku podél Dašické ulice v úseku až po odbočku do místní části Vestec, kde stezka přechází v rovněž vloni opravený chodník," připomíná chrudimský místostarosta Jaroslav Trávníček.

Výstavbou sdružené stezky se zlepšila nejen bezpečnost chodců a cyklistů, ale také celková dopravní obslužnost v dané lokalitě: „Těmito místy dochází do práce velké množství zaměstnanců přilehlých firem. Těší mě, že díky této stezce se jejich bezpečnost zásadně zvýší," říká starosta města Petr Řezníček.
Realizace cyklostezky je důležitá také z hlediska předpokládaného zvýšení intenzity vozidel v Dašické ulici z důvodu vybudování obchvatu Chrudimi.
Uvedená část stezky je v celé své délce 120 metrů osvětlena. Smíšená stezka pro chodce a cyklisty byla vybudována v šířce tří metrů, s povrchem z asfaltového betonu. Stezku od silnice odděluje zelený pás o šířce jednoho metru.

Tím ovšem práce na stezce směrem k místní části Vestec nekončí. Ve fázi projektové dokumentace se nyní nachází technické řešení pro překonání železniční trati. Po dokončení úseku kolem železničního přejezdu již bude stezka z Chrudimi až k Vestci kompletní. K realizaci město přistoupí ihned po dokončení projektové fáze, na níž spolupracuje se státní organizací Správa železniční dopravní cesty.

Konečná cena výstavby úseku od vjezdu k čerpací stanici Shell po vjezd k objektu Elektráren Opatovice činí 1 108 571 korun včetně DPH.

Zhotovitelem se díky vítěznému výběrovému řízení stala společnost D&D PROFI s. r. o. Dašice. Akce je spolufinancována z prostředků Státního fondu dopravní infrastruktury, město počítá s přislíbenou dotací 535 000 Kč, což činí téměř 85 % uznatelných nákladů stavební části akce. Konečná výše dotace se po konečném vyúčtování může pochopitelně mírně lišit. (ap)

Autor: Redakce

21.11.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Prvňáčci z první třídy Základní školy Rabštejnská Lhota, kterou vede paní učitelka Jitka Kunešová.

Naši prvňáci ze Základní školy Rabštejnská Lhota

Certifikát na podvodnou sbírku - ani strojově přeložený český text moc význam nedává.

Pardubice berou podvodníci útokem

Muž v obleku nabídl pomoc a pak zmizel i s penězi

Chrudim – Na strážníky se obrátil obyvatel Pardubické ulice s tím, že jej navštívil neznámý muž v šedém obleku. Ten se představil jako pracovník sociální správy a dotyčnému oznámil, že má na úřadě dluh, takže si musí koupit kolek a musí se tam dostavit se osobně.

On-line skončil: poslanec Kolovratník odpovídal čtenářům

Chrudim - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v předvolebním on-line rozhovoru.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Slatiňany – Muzeum starokladrubského vraníka Švýcárna ve Slatiňanech se rok od roku těší stále většímu zájmu ze strany turistů.

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Nasavrky - V úterý oslavil spolek Boii 15 let od svého založení. Vznikl s cílem zachovat a prezentovat veřejnosti keltské kořeny v Nasavrkách a okolí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení