Dokud nebude adoptováno víc než patnáct koťat, příjem opuštěných nebo zraněných zvířat je do odvolání zastaven.

Kapacita útulku pro kočičky je pouhých 3-6 míst, pro umístění útulku slouží dva kotce. Jeden je používán pro nově přijaté svěřence jako "karanténní" a druhý kotec je po většinu roku obsazen zdravými či již vyléčenými kočkami k adopci.

Už před časem se příjem koček omezil pouze na koťata, která by se sama o sebe nepostarala. Místo zbylo i na kočky jevící známky onemocnění nebo zranění, například sražené autem, pokousané od psa nebo týrané. Kapacita je však nyní přeplněná a pokud někdo najde zraněného mňoukajícího tvora, má kontaktovat městskou policii na lince 156. Zdravé dospělé kočky se o sebe ve svém teritoriu umí postarat.

Podívejte se na galerii koťátek nalezených a odchycených na území města Chrudim, které čekají na nového majitele. Mezi pracovníky útulku je očividně milovník seriálu Přátelé, který chlupáče pojmenoval podle hlavních hrdinů - Ross. Phoebe, Rachel, Joey a Monica.

Bližší informace lze získat na telefonních číslech 734 796 370 - vedoucí útulku nebo 734 796 371 - zástupce vedoucího útulku.