Městská policie se měla na základě úvah předchozího vedení města stěhovat ze svého dosavadního nevyhovujícího sídla v budově staré radnice. Strážníci měli nalézt nové, modernizované pracoviště v nevyužívaných částech domu, který se nachází v dolní části Široké ulice naproti Muzeu. Tedy v objektu, ve kterém kdysi sídlila například cizinecká policie.

Rozpočet města pro letošní rok ale s přesunem nepočítá. Starosta František Pilný to vysvětluje. „Dům, do kterého se měla policie přesunout, je ve velmi špatném stavu. Jeho rekonstrukce by vyšla snad až na třicet milionů korun, což je zcela mimo naše rozpočtové možnosti,“ uvedl starosta.

Investic, na které se nedostane ani v letošním roce, je ostatně v Chrudimi víc. „Připraveno je takové množství projektů, že kdyby do města přišla i miliarda korun, tak by nebyl problém s jejím utracením,“ konstatoval starosta. Připomněl přitom třeba i stavbu dopravního terminálu, jejíž realizace je naopak již na spadnutí. Podle dalších slov starosty však obecně peníze vyčleněné do oblasti investic nestačí ani na prostou opravu a reprodukci současného majetku města.

Chrudim tak v dohledné době zřejmě nepostaví ani zamýšlený parkovací dům a peníze zatím nebudou ani na důkladnou rekonstrukci objektu smuteční síně.

V neurčitém časovém rámci se vznáší i zvažovaná výstavba nové sportovní haly. A to nejen kvůli penězům. „Je potřeba znovu důkladně zvážit, kde by měla hala stát. Dosud se mluvilo především o prostoru mezi plaveckým a zimním stadionem, ale právě zde je velký problém s parkováním,“ připomněl místostarosta Aleš Nunvář. 

Ilustrační snímek.
Řidič byl zřejmě roztržitý