„Vítám to, protože myslím, že předepsanou rychlost tady dodržuje málokdo. Já zrovna bydlím vedle svažitého úseku hlavní silnice a vidím, jak řidiči přijíždějící od Chrasti pod kopcem zrychlují, aby nemuseli řadit, zatímco šoférům jedoucím od Slatiňan se zase nechce brzdit z kopce. Člověk se tu musí mít na pozoru i při přecházení k autobusové zastávce (na snímku),“ komentuje dnešní situaci obyvatelka obce Marta Veselá.

MĚŘIT NELZE KDEKOLIV
Městská policie Hrochův Týnec tak nyní ještě častěji využije nový mobilní radar, jímž teď měří rychlost aut nejen ve svém domovském městě, ale nějakou dobu také v Chrasti. Tamější starostka Martina Lacmanová si službu pochvaluje. „My jsme za tuhle možnost rádi, i když to situaci samozřejmě úplně neřeší, neboť nezodpovědných řidičů je stále víc než dost. Strážníci navíc nemůžou měřit všude. Lidé za mnou občas chodí s žádostmi, abychom radar využívali i v jiných oblastech města, ale tady musím připomenout, že měření je možné pouze v jednoznačně stanovených úsecích, které prošly předchozím schválením ze strany republikové policie,“ upřesňuje chrastecká starostka. Nejinak tomu bude i v Zaječicích.

POMŮŽOU I S ODCHYTEM
Strážníci z Hrochova Týnce se ale ani v Zaječicích nebudou věnovat jen příliš rychlým řidičům na hlavní silnici. „Měli by nám pomoci také s omezením zakázaného stání vozidel na chodnících nebo na travnatých plochách a v neposlední řadě je využijeme i k odchytu zatoulaných psů. To je záležitost, kterou jsem až dosud musel řešit především já sám. Včetně následného naložení psa do vlastního auta a jeho odvozu do útulku. Teď by pro mě řešení takovýchto situací mělo být mnohem jednodušší,“ věří zaječický starosta Róbert Pavlačič.