„Spadlé střešní tašky občas poškodí i některé ze zaparkovaných aut,“ vysvětluje Schmitt situaci. Střecha historické budovy už dávno dosluhuje, její velkou opravu museli ale Sečští v minulosti opakovaně odkládat. „Léta se totiž táhl soudní spor s rodinou, která chtěla budovu restituovat. Nemohli jsme investovat veřejné peníze do majetku, o který jsme nakonec mohli přijít. Prováděli jsme tedy jen nejnutnější opravy,“ upřesňuje starosta.

Na stavu střechy se v minulosti podepsaly i zimní přívaly sněhu. Část střešní konstrukce totiž před dvěma lety tíhu sněhové pokrývky neunesla. „Letos by se ale už mělo všechno změnit. Zatím pracujeme s rozpočtovým provizoriem, návrh nového rozpočtu však s opravou radniční střechy počítá. Zastupitelé by měli dokument schválit asi za dva týdny,“ dodává Schmitt.

Projekt je připravený a střecha by mohla dostat nový kabát už v průběhu dubna či května. Teď musejí Sečští doufat, že město do té doby nezasáhne silný vítr či větší sněhová nadílka. Počasí je však zatím k chátrající budově milosrdné.

Obecní úřad sídlí vzámku postaveném na počátku 17.století. Vroce 1852zachvátil zámek požár. Dřevěné části zámku poté obnovovány nebyly, budova tak dostala nynější podobu.