„Půda je už teď místy dost mokrá. Máme strach, co bude dál. Počasí se totiž mění každou chvíli. Jestli přijde další vichřice, tak poničí střechu ještě víc, a to pak bude teprve zle. Voda už asi poteče i do bytu,“ obává se nájemnice Zdeňka Šímová. Žena se zároveň zlobí na majitele objektu Jiřího Boušku.

„Slíbil nám, že se postará o opravu, že do domu někoho pošle. Ale zatím se nic neděje. Máme prostě pocit, že opravy zbytečně odkládá a hledá pro svoji nečinnost nejrůznější záminky. Později nám třeba řekl, že nechá opravit střechu, až my si uklidíme na dvoře nepořádek po řezání dřeva,“ svěřuje se Šímová.

Ohrožený byt obývá v současnosti početná rodina, žije tu celkem sedm lidí. Bydlí tu i dcera Zdeňky Šímové s dvouletým dítětem. Nájemnice tvrdí, že stejně jako opravu krytiny majitel odkládá i opravu komína. Bouška ale stížnosti Zdeňky Šímové odmítá. „Nehodlám opravy zbytečně protahovat. Jako majitel objektu mám o dům pravděpodobně ještě větší starost než naše nájemnice,“ uvádí vlastník nemovitosti.

„Do týdne to ale nebude. Je potřeba provést rekonstrukci krovů a latí. Do větších prací se však právě kvůli počasí nemůžeme pouštět. Nájemníci musejí mít trochu trpělivosti,“ uzavírá majitel. Jenže Šímovi už dál čekat nechtějí. „Na půdě teď zase leží vrstva sněhu. V bytě je navíc zima, nemůžeme pořádně vytopit byt,“ hlásila žena v pátek odpoledne.