Každý z ozbrojených příslušníků chrudimské městské policie vystřílí ročně v průměru kolem 300 nábojů.

Ke cvičným střelbám využívají strážníci nejbližší vhodnou střelnici, která je v Přelouči. Muži a ženy sem jezdí střílet zhruba jedenkrát do měsíce. V období dovolených na vrcholu léta nebo v době krutých zimních mrazů ale strážníci venkovní střelby vynechávají.

Na střelnici však Chrudimští přesto stráví podstatně více času, než po nich požaduje zákon. Ten totiž nařizuje ostrou střeleckou přípravu jen jedenkrát do roka.

Podle vrchního strážníka Josefa Kudrnky je ale častější výcvik pro dobro věci. „Pokud půjdete střílet jednou za rok, tak si s pistolí nebudete tak jistý, což by mohl být problém,“ říká Kudrnka.

Náklady na střelby pomáhala dosud chrudimským strážníkům snižovat Policie ČR. Obě ozbrojené složky totiž jezdily ke střelbám společně a Policie ČR zajišťovala kromě samotného využití střelnice i metodické vedení a instruktáž výcviku. To se nyní změní, neboť Policie ČR bude v rámci úsporných opatření napříště střílet jinde.

Chrudimští si tak do budoucna budou muset hradit náklady na využívání střelnice sami. Podle chrudimského místostarosty Miroslava Tejkla ale vyjde pronájem přeloučské střelnice město na částku do 10 tisíc korun ročně, což není problém. Instruktáž ze strany Policie ČR bude fungovat i nadále.