V letošní soutěži o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí Zlatý erb vybojovala Krouna v kategorii webových stránek obcí Pardubického kraje druhé místo. Krouna se tak stala nejúspěšnějším reprezentantem v rámci celého chrudimského okresu.

Krounské internetové stránky patří dlouhodobě k těm nejaktuálnějším a novinky se na nich objevují prakticky denně. Letos poprvé se jim však dostalo takového uznání. „Mám velikou radost z ocenění, za kterým je ukryta hlavně práce našeho webmastera Michala Kušty, ředitele zdejší školy Josefa Kyncla a kronikářky Hany Moravcové,“ uvádí starosta obce Pavel Ondra. Sluší se ale připomenout, že stránky pravidelně plní textovým obsahem a mnoha fotografiemi právě také sám Ondra.

Recept na úspěch je podle starosty jednoduchý. „Nejde o peníze, četnost zpráv na webu není jejich autorům nijak finančně zohledněna. Musíte být prostě obklopen dobrými a pracovitými lidmi. Já jsem to štěstí měl,“ je přesvědčen Ondra.

V souvislosti s letošním Zlatým erbem je třeba zmínit i úsilí Slatiňanských, jejichž internetové stránky ale na medailové příčky nedosáhly, nebo snahu tvůrců ze Svratouchu, kteří usilovali o ocenění se svým projektem webových kamer a on–line zobrazovaného počasí.

Z galerie vítězů zmizel, na první pohled překvapivě, také velmi pěkný web Heřmanova Městce. Vysvětlení je ale prosté: „Po loňském vítězství jsme nyní účast v soutěži vynechali a dali jsme příležitost zase dalším uchazečům,“ sděluje heřmanoměstecký starosta Aleš Jiroutek.