Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti chtějí jízdní pruhy pro cyklisty a zákaz kamionů

Chrudim – Studenti zdejších středních škol společně diskutovali o problémech města, které vnímá jejich generace za důležité pro řešení. Čtyřicet adolescentů pracovalo v týmech, kde jednotlivé skupiny, zaměřené na všechny oblasti rozvoje města, určily své tři největší problémy.

5.5.2017
SDÍLEJ:

Chrudim uspořádala diskusi se studenty "City jsi ty", aby zjistila, jaké problémy trápí mladou generaci.Foto: Karel Dvořák

Po diskusi a závěrečném hlasování bylo na závěr setkání určeno Desatero problémů Chrudimi očima mládeže pro rok 2017. Návrhy, které vzešly z tohoto setkání, budou ještě ověřeny anketou, která bude probíhat standardně pomocí anketního lístku na zapojených Středních školách v Chrudimi. Výsledky budou předloženy zastupitelstvu města.

Studenti by si nejvíce přáli zrekonstruovat interiér městského kina včetně toalet, instalovat pohodlnější sedačky a rozšířit výběr občerstvení. Zároveň by rádi, aby město doplnilo odpadkové koše a opravilo lavičky v Městském parku.

Pracovní skupiny se zaměřily i na dopravu, a mladí by si přáli zamezit vjezdu kamionů do města, upravit retardéry v ulici ČSA – podél nádraží a realizovat jízdní pruhy pro cyklisty v ulicích Obce Ležáků, Palackého a Pardubická

Studenti by si také přáli založit komunitní zahrady a tradici studentského majálesu. Vadí jim také neutěšený stav před hotelem Bohemia, kde by rádi viděli parkoviště.

Součástí akce bylo i vytváření pocitové mapy města Chrudim, kde mohli studenti různě barevnými špendlíky znázornit své pocity, čímž dávali najevo, kde rádi nakupují, na jaká místa jsou pyšní a naopak, kde se jim vůbec nelíbí. Nejvíce se mladým nelíbí vlakové a autobusového nádraží. Naopak nejpopulárnějším místěm v Chrudimi je pro mládež discoklub Inferno. Část výsledků naopak pořadatele překvapila. Mladí například nejraději nakupují v centru města místo v předpokládaných prodejnách obchodních řetězců na okraji měst.

Výsledky pocitové mapy budou přeneseny do digitální podoby a následně posouzeny v komisi Zdravého města a MA 21.

Autor: Lukáš Vaníček

5.5.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Chrudim – V uplynulých dvou dnech mohli Chrudimáci potkávat nad kanalizačními příklopy v ulicích města dvojici mužů v reflexních vestách. Šlo o techniky Miloše Novotného z odborné deratizační firmy Ekosan a Marina Fialu z Vodárenské společnosti Chrudim, kteří se v režii vodařů pustili do sezónního hubení potkanů.

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení