„Jste třída zralá k záhubě, třída násilníků a plesových rváčů!,” takovýto proslulý výrok by dozajista slyšela třída 4.C hlineckého gymnázia od filmové postavy profesora matematiky, ztvárněná hercem Jaroslavem Marvanem ve filmu Cesta do hlubin študákovy duše. Na kolaudačním protokolu hlineckého multifunkčního centra nestihl ještě pořádně zaschnout inkoust a v Hlinsku počítají první škody.

„Zkrátka a dobře si pořadatelská služba neuhlídala průběh celého plesu. Ukazuje se, že pro příští plesy budeme muset posílit pořadatelskou službu tak, abychom plesy organizačně zvládli,“ dodává zástupce ředitele hlineckého gymnázia Hynek Vojanec k předčasně ukončenému plesu. Podle něj přestalo být prostředí na plese budoucí elity národa kulturní.

Studenti museli uklízet

A co se vlastně na absolventském plese stalo? „Parta kluků se stužkou v klopě nezvládla oslavu tradičního absolventského plesu a bez svolení pořadatelů vnikala do míst, kde neměla co dělat,“ řekl Chrudimskému deníku programový referent Petr Sedlák. K velkým škodám naštěstí nedošlo, pořadatelé prý objevili poškozenou mřížku vzduchotechniky, znečištěné sociální zařízení, ven vyvezený ruční vozík zvukařů apod. „Celá věc se studentům rozležela v hlavě a po domluvě s vedením gymnázia museli dotčení studenti nepořádek po plese uklidit,“ dodává Sedlák s tím, že na příštích plesech nebude moderně otevřený prostor zdaleka tak přístupný jako doposud.

K nepříjemnému momentu se vyjádřila i starostka Magda Křivanová, jež tvrdí, že chlapci se potrestali sami. „Dotčení mladíci se k tomu postavili čelem a souhlasí s tím, že škody uhradí a taky doufám, že činu litují,“ uzavírá starostka. Celá věc byla zkrátka zbytečná, a jak by řekl klasik…zajímat se dnes o študákovu duši? Patrně nadlidský úkol.