V rámci semináře z dějepisu se při něm mladí ve spolupráci s Okresním archivem Chrudim a Regionálním muzeem Chrudim vydali na procházku historií kateřinské Husovy ulice.

„Nápad vzešel od pracovnice muzea Barbory Chmelíkové a na projektu Po stopách zmizelé ulice jsme pracovali v letošním školním roce. Žáci si vyzkoušeli, co obnáší práce historika, jaké jsou zásady jeho práce. Díky projektu rovněž vědí, jaká je náplň činnosti muzea i archivu,“ uvádí středoškolská učitelka Jitka Jelínková, pod jejímž vedením děti projekt realizovaly.

„Začali jsme schůzkou v muzeu a diskusí nad historií a urbanismem Chrudimi. Poté jsme procházeli Husovou ulicí a srovnávali dřívější fotografie se současným stavem a fotili. Následovala skupinová práce v muzeu spočívající ve studiu literatury o Chrudimi. Na jaře jsme uskutečnili tři návštěvy v archivu se studiem a porovnáváním písemností vztahujících se k Husově ulici, včetně demolice jednotlivých objektů. Poté žáci vše zpracovali do souvislých textů o 'své' budově, vytvořili prezentace na PC a doplnili je interpretací vzpomínek pamětníků. Tyto vesměs starší lidi museli navštívit, vyzpovídat a jejich vzpomínky zpracovat do ucelené formy,“ doplňuje Jitka Jelínková.

Na stanovišti projektu v muzeu dnes bude také pro návštěvníky připraven úkol spočívající v sestavení dvojice snímků se starým a novým záběrem konkrétního místa Husovy ulice.

#nahled|https://g.denik.cz/34/69/radousova_rgb_studentigjr_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/34/69/radousova_rgb_studentigjr.jpg|Pohled z Radoušovy ulice do míst někdejší dřevozpracující továrny.#