Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studenti nabírají cenné zkušenosti

Chrudim - Střední průmyslová škola Chrudim rozšiřuje mezinárodní spolupráci a v rámci evropského vzdělávacího programu Erasmus+ realizuje tři mezinárodní projekty. Díky finanční podpoře Evropské unie tak úspěšně pokračuje nejen více jak desetiletá spolupráce se Spojenou školou ve slovenském Martině, ale kontakty škola navázala i s partnerskými institucemi v několika dalších evropských zemích.

29.5.2015
SDÍLEJ:

Chrudimští studenti pracují s CNC systémem Heidenhain.Foto: archiv školy

Učitelé i žáci

Prioritou naší organizace je pochopitelně technické vzdělávání, následované rozvojem jazykových znalostí žáků. Uskutečnily se tak pracovně-studijní pobyty, a to Čechů v Martině i Slováků v Chrudimi.

Čeští pedagogové strávili týden sledováním práce svých kolegů na Střední škole podnikání. Zaměřili se na hospitační činnost na hodinách podnikání, management, marketing, komunikace v podnikání nebo podnikatelská etika. Byl jim také předveden postup tvorby podnikatelského plánu a jeho obhajoba studenty.

Slovenští pedagogové u nás navštívili firmu Festo a sledovali práci žáků a metodiku výuky svých kolegů v předmětech programování CNC, automatizace nebo řízení a regulace.

Výměnné pobyty

V dubnu a květnu pak proběhly výměnné pobyty žáků zmíněných škol. Čeští studenti strojírenství se na Slovensku podrobně seznámili s CNC systémem Heidenhain, jehož zvládnutí pro ně bude bezpochyby znamenat konkurenční výhodu na trhu práce a na jehož výuku se Spojená škola v Martině specializuje. Slovenští žáci se na SPŠ Chrudim naučili pracovat s pneumatickými a hydraulickými systémy.

V závěru pobytu obdrželi stážisté nejen absolventské certifikáty v mateřském a anglickém jazyce obsahující hodnocení jejich studijních a pracovních výkonů, ale i Europass Mobility, který podrobně zaznamenává jejich zahraniční zkušenosti a poskytuje potenciálnímu zaměstnavateli podrobné informace o praxi držitele.

Certifikát na konci

O lepší znalost jazyků, ale i o rozvoj tolerance a chápání odlišných kultur by se měl postarat projekt No Enemies Violence Equal Rights (Bez nepřátelství a násilí za rovná práva), který potrvá do srpna 2017. Na projektu se podílí šest evropských škol a vedle české a slovenské strany jsou zastoupeni i polští, italští, portugalští a turečtí partneři.

Dvacítka českých studentů bude moci vycestovat do výše uvedených zemí a zúčastnit se projektových aktivit zaměřených na boj s rasismem, nesnášenlivostí a předsudky.

V únoru navštívila čtveřice žáků SPŠ Chrudim Portugalsko, kde si všichni vyzkoušeli mimo jiné i prezentaci školy, města a republiky před mezinárodním publikem.

Zdeněk Šípek, Jana Vozarová,

koordinátoři projektů

Autor: Redakce

29.5.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Téma kampaně? Strach dominuje

Ilustrační fotografie.

České Kimle 2017 ve Slatiňanech

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Chrudim – V uplynulých dvou dnech mohli Chrudimáci potkávat nad kanalizačními příklopy v ulicích města dvojici mužů v reflexních vestách. Šlo o techniky Miloše Novotného z odborné deratizační firmy Ekosan a Marina Fialu z Vodárenské společnosti Chrudim, kteří se v režii vodařů pustili do sezónního hubení potkanů.

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení