Druhý ročník úspěšné výtvarné soutěže s názvem Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje vstoupil do dalšího kola. Žáci mateřských a základních škol a studenti středních škol znovu mají možnost zapojit se a vyhrát hodnotné ceny.

Výtvarná soutěž se koná pod záštitou náměstka hejtmana zodpovědného za dopravu, dopravní obslužnost a investice Jana Tichého a radních Pardubického kraje Jany Pernicové zodpovědné za oblast školství, kultury a památek a Václava Kroutila zodpovědného za životní prostředí, zemědělství a venkov.

Ochrana prostředí

Výtvarná soutěž Zdravá a nemocná příroda Pardubického kraje se věnuje ochraně životního prostředí a přírodě obecně. Úkolem soutěžících je ztvárnit kontrast zdravé a nemocné přírody. Zapojit se mohou děti v několika věkových kategoriích a také studenti, kteří mají za úkol vytvořit grafický návrh titulní strany ekologických novin. Témata soutěže jsou hned tři – Zdravá a nemocná voda, Kam odpadky nemohou a Třídíme odpad.

Až do 30. října mohou soutěžící kreslit a malovat různými technikami na formát A4 nebo A3 a podepsané obrázky doručit na adresu Správy a údržby silnic Pardubického kraje. Uzávěrka pro grafické návrhy studentů je také stanovena do 30. října a práce lze zaslat poštou nebo elektronicky taktéž na adresu Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Všechna došlá soutěžní díla budou vystavena na internetových stránkách soutěže www.pomahameprirode.cz.
Odborná porota složená z významných osobností z oblasti české kultury vybere ty nejlepší práce a jejich autory pak vyhlásí na slavnostním setkání. O svých favoritech může rozhodovat také veřejnost v internetovém hlasování.

Vítězové se mohou těšit na digitální fotoaparáty, MP4 přehrávače a další ceny.

(len)