V posledních několika letech zaznamenávají lékaři strmý nárůst HIV+. Podle neoficiálních údajů se v České republice každý den nakazí jeden člověk a 82% občanů ČR přitom nepovažuje HIV za hrozbu.

Tibor Schwarz z Ekocentra Zelený dům a dobrovolník České společnosti AIDS pomoc, hovořil o prevenci před pohlavně přenosnými chorobami a o tom, kde je možné se případně anonymně vyšetřit. Ukázal nám statistiky HIV a AIDS, při čemž sdělil, že jde pouze o osoby, které se nechaly otestovat. A co ti ostatní?

O tom, že se virem HIV nakazíme, nemusíme vůbec vědět i 10 let, přitom jej můžeme klidně a netušeně přenášet dál. Proto je důležité se dostatečně chránit a být hlavně informováni.

Přes film nám zde představil třináct českých osobností: Elišku Balzerovou, Báru Basikovou, Ivana Trojana, Davida Krause, Ottu a Jiřího Bubeníčkovi, Natálii Kocábovou, Kryštofa Hádka, Annu Polívkovou, Tonyu Graves, Maxima Velčovského, Báru Nesvadbovou a Tomáše Vernera, kteří se rozhodli odhalit své vášně, aby tak podpořili boj proti HIV/AIDS. S předními fotografy vytvořili kalendář PASSION 2012.

Celý výtěžek z prodeje směřuje na prevenci HIV/AIDS. Kalendář je možno zakoupit v multikinech Cinestar za zvýhodněnou cenu 300,- Kč.

Před přednáškou byly ve vestibulu Domova mládeže SŠZ a VOŠ Chrudim k dispozici informační materiály Červená stužka, sbírka a kampaň Česko proti chudobě.

V září roku 2000 přijalo 189 států světa rozvojové cíle tisíciletí jejímž 7. úkolem je do roku 2015 zastavit a zvrátit HIV/AIDS.

Radomíra Neumanová, vedoucí vychovatelka Domova mládeže SŠZ a VOŠ Chrudim