Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Studentky postoupily do celostátního finále

Chrudim – Podnikatelský tým Akční čtyřka ze Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim dosáhl skvělého výsledku v soutěži pořádané neziskovou mezinárodní organizací JaCzech.

21.4.2016
SDÍLEJ:

Akční čtyřka ze Střední školy zdravotnické a sociální Chrudim dosáhl skvělého výsledku.Foto: Jana Veselá

Tým složený ze čtyř dívek z 2. ročníku oboru Sociální činnosti postoupil v prvním kole se svým podnikatelským záměrem do celostátního výběru 20 nejlepších.
Záměr, který pak studentky dále rozpracovaly, byl směřovaný k dnes často diskutovanému sociálnímu podnikání. „

Tuto středu byl vyhlášen konečný žebříček soutěžních týmů – a k našemu radostnému překvapení a ohromné hrdosti se Akční čtyřka umístila na krásném 3. místě. Za sebou tak naše soutěžící zanechaly řadu obchodních akademií, gymnázií a jiných škol, zaměřených na podnikání," uvedla učitelka Jana Veselá. S trochou nadsázky lze podle ní říci ono okřídlené: Veni, vidi vici. Spolupráce s JaCzech totiž začala před nedávnem, v září 2015, a hned takový úspěch!

Užitečná spolupráce

JaCzech je mezinárodní nezisková organizace založená Janem Tomášem Baťou. Dle jeho slov je jejím posláním „vzdělávat českou mládež tak, aby poznala hodnotupodnikání, porozuměla obchodu a ekonomii, rozvíjela etický postoj k vedení a byla dobře připravena na svět práce."

Při samotné soutěži je třeba ocenit mentorskou a konzultační pomoc, například při zpracování tzv. canvasu, tedy moderní podoby podnikatelského záměru a při práci v platformě soutěže. To vše jsou věci nové a mladí lidé by si je měli vyzkoušet.

Co studentům Ja Czech poskytuje? Zaprvé je to obohacení výuky Ekonomiky, kdy studenti za mírný poplatek obdrží moderní studijní materiály a vyhodnocení on-line testů v rámci programu Poznej svoje peníze a jako bonus zdarma také eEkonomika. „Rádi a dnes už s úsměvem také vzpomínáme na Innovation Camp, soutěž smíšených týmů, kterého jsme se s notnou dávkou předchozích obav zúčastnili v říjnu 2015. Skvělá organizace soutěže, přátelská a tvůrčí atmosféra a také výhra (tablet) naše prvotní obavy nejen rozptýlily, ale namotivovaly nás do té míry, že jsme si troufli se přihlásit do letošního ročníku soutěže podnikatelských týmů. Tentokrát zaměřenou na sociální podnikání a nazvanou tedy Social Innovation Relay. A jak je vidět, odvaha se vyplatila," pokračuje Jana Veselá.

Sociální podnikání

Co je to sociální podnikání? Především, není to charita ani dobrovolnictví. Je to podnikatelská činnost, vytvářející zisk, který je pak částečně použit k řešení vybraného sociálního problému. Toto zadání je pro studenty oboru Sociální činnost velmi příhodné, neboť na SŠZS studují nejen odborné předměty z oblasti sociální, ale také ekonomiku a účetnictví. Letitou tradici má i školní kolo soutěže fiktivních živností, provozování anglické kavárny v rámci English Day, Jarní jarmark a jiné akce, do nichž se studenti zapojují. Akční čtyřka si zvolila za soutěžní projekt Překonávání generačních bariér.

Plány do budoucna

„Chceme uspět v květnovém finále. Držte nám palce, jsme z regionu jediní. V květnu se zúčastníme semináře v Brně, tentokrát i s 'novou generací', čtyřmi studentkami z 1SC. Chceme pokračovat v rozvíjení sociálního podnikání, jež přinese prospěch nejen soutěžícím, ale i škole a partnerským sociálním institucím. A, řečeno s Tomášem Baťou, chceme připravovat studenty na svět práce," dodala učitelka Jana Veselá.

Jana Zemanová

Autor: Redakce

21.4.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

VIDEO: Člen komise agitoval ve volební místnosti za Blok proti islamizaci

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení