Program v areálu Cihelka v Hlinsku v pátek odpoledne odstartovala čáslavská skupina Big S, která hraje hudbu, v níž se spolu se ska mísí také rock, pop nebo funky. A zatímco se areál pomalu zaplňoval, došlo také na další vystoupení v podání pražské pop-rockové kapely Esence nebo Jiřího Schmitzera.

Velmi podařený koncert předvedli pražští MoveBreakers, kteří dokázali návštěvníky roztančit díky svým písním, v nichž se kombinují elektronické beaty, živé nástroje a charismatický hlas zpěvačky Aleny Krejčové (Aalenky). To vše ještě okořenilo velké množství energie, kterou muzikanti předávali publiku. A to jim ji náruživě vracelo. „Máme jenom hodinu, tak tu nebudu moc řečnit,“ smála se Aalenky.

Ve veselém duchu pak pokračovala i skupina Wohnout a nejeden z fanoušků pak podle vzoru jejich písně Svaz českých bohémů odcházel do stanu „nad ránem, kvalitním vínem omámen“.

Zněly harmoniky

Tradičně nemohla chybět ani pardubická „double-harmonika punk“ skupina Dukla vozovna, kdy při většině písní spokojeně skákalo celé osazenstvo parketu.

O závěr prvního večera se pak postaral poněkud extravagantnější hudebník a disk-žokej Ventolin.

Také v sobotu byl na programu zajímavý mix hudebních žánrů. Opět nechyběly regionální kapely jako Herbert Einstein, Sabrage nebo Corpulent Provocateur. Na ně navázal pardubický Volant. „Točte se, pankáčové,“ zněla několikrát areálem oblíbená hláška zpěváka Pavla Milichovského.

Různé žánry

Jako zjevení se svou chvílemi až dekadentní show plnou zvláštních kostýmů a efektů působil Kapitán Demo, fanoušci si však jeho koncert náramně užili a zanotovali si s ním hity Zlatíčka a Insta Stories.

Skok do úplně jiného žánru následně nabídli pražští Skyline. Jejich vystoupení je tradičně obrovským přívalem energie a ani v Hlinsku tomu nebylo jinak. Opět do toho dali všechno. Skyline ostatně jsou stálicemi tohoto festivalu a jejich rozjeté vystoupení patřilo k jednomu z vrcholů celé akce. „Studnici milujeme, jsou tady skvělí lidi,“ pochvalovala si zpěvačka Marka Rybin.

Ještě do jiného hudebního stylu návštěvníci zabrousili se skupinou Pipes and Pints, která do punk-rockových tónů svých písní zařazuje i zvuky dud.

Závěr celého festivalu potom patřil brněnské partě Ghost of You, která se zaměřuje na psychedelic-pop.

Přátelská atmosféra

Nutno vyzdvihnout organizaci festivalu. I když se jedná o malou akci pro několik stovek návštěvníků, organizátoři jim nabídli zajímavý a netradiční program i odpovídající zázemí. V lecčems by se od nich mohli pořadatelé větších festivalů učit.

Navíc i přesto, že se Studnice Fest už několik let těší velké oblibě a patří mezi akce, které jsou v okolí vyhlášené, pořád si zachovává osobní přístup a přátelskou atmosféru. A to je v dnešní době, kdy je nabídka festivalů nepřeberná a vystupují tam zpravidla stále stejné kapely, velký benefit.