Lidé si pochutnávali na kávě, čaji a spoustě dobrot z fairtradových nebo lokálních potravin. Užívali si také společného posezení u jednoho stolu, kde se nikdo nepohoršoval nad tím, že někdo přišel v pyžamu nebo v županu s turbanem z ručníku na hlavě. Důležitá byla podpora Světového dne pro fair trade.

Sobotou ale vše neskončilo, kampaň v Chrudimi pokračuje dál. Třeba do Mlsného pecivála mohou lidé celý týden přijít na fairtradovou kávu a palačinky s fairtradovými surovinami.

Pozemky jsou kompletně zasíťované a mají krásné výhledy do celého kraje.
Žít v krásné přírodě Železných hor není problém. Nasavrky prodávají parcely

V rodinném centru Mama klub Chrudim se zájemci dozví, co to fair trade je a co znamená. Zároveň mohou ochutnat nebo vyzkoušet některé fairtradové a lokální výrobky.

Od 14. května bude probíhat program pro děti ke kampani v pokladně Regionálního muzea v Chrudimi. Návštěvníci tam najdou hry a samoobslužnou dílničku.

16. května v 17:00 hodin se bude konat v klubu Agora „Fairtrade čtvrtek“. Spolek Šance pro Tebe, z.s. přichystal interaktivní program zaměřený na fairtrade. Na jednotlivých stanovištích se prostřednictvím zábavných aktivit návštěvníci klubu dozví užitečné informace o tématu.

Mohlo by vás zajímat: Krása vesmírná! Podívejte se na časosběrné video polární záře Petra Horálka

Zdroj: Petr Horálek