„Prezident Miloš Zeman, vláda Andreje Babiše, komunisté a SPD dlouhodobě směřují naši zemi do područí Ruska. Vraždí tu ruští agenti a náš prezident mlčí. Rádoby rázné kroky vlády nesmí zakrýt její odpovědnost za současnou situaci a dlouhodobě toxickou politiku. Už je to za hranou únosnosti,“ zdůrazňuje v prohlášení občanská iniciativa Milion chvilek pro demokracii.

Na čtvrteční 18. hodinu svolala demonstraci Hrad za hranou, republika v ohrožení! Účastníci budou žádat odstoupení prezidenta Zemana. Demonstrace se koná od 18 hodin ve Svitavách u morového sloupu a také v Poličce na náměstí. 

V 17.30 hodin se také sejdou lidé v Proseči na náměstí.

Radnice Vysokého Mýta podpořila podání ústavní žaloby na prezidenta republiky Miloše Zemana. Petici k podání ústavní žaloby najdete ZDE

#clanek|5634510#

"Pohár trpělivosti přetekl. Musíme říct jasné NE vlivu prezidenta Zemana na směřování našeho státu do područí Ruska. Musíme se hlasitě ozvat a udělat vše pro to, aby říjnové volby přinesly skutečnou změnu. Aby demokratické strany sestavily vládu bez ANO, bez prokremelských komunistů a extremistů z SPD a jim podobných," vzkazují organizátoři protestu v Poličce.

Kde všude se demonstrace konají, najdete ZDE