Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tábory zaženou prázdninovou nudu

Hlinsko, Chrudim - Lámete si hlavu s tím, jak se postarat o děti během letních prázdnin? Hledáte smysluplný program pro své ratolesti v době, kdy budou školy a školky zavřené?

4.6.2013
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/David Chládek

Řešením mohou být například klasické letní tábory. Jsou ale docela drahé (i když po přepočtu na dny pobytu to nebývá tak docela pravda). Ne všechny děti také dobře snášejí až dvoutýdenní odloučení od svých blízkých. Vhodným řešením pak mohou být tábory příměstské, kdy se děti vracejí na noc domů.

Tábor jako M.A.S.H.

Pro malé srovnání: Například klasický letní tábor ve Svratouchu, pořádaný DDM Hlinsko od 29. června do 12. července, přijde na tři tisíce korun. Ve stejném městě je ale možné využít třeba nabídku „dračího" příměstského tábora Drakonum Tutores pořádaného v poslední červencové dekádě. Jeho cena činí rovných tisíc korun.

Podobné možnosti mají rodiče i v Chrudimi. Ti mohou děti poslat například na srpnový tábor Českého červeného kříže (ČČK) pořádaný na sečském Bělidle. Pobyt zahrnuje táborovou hru MASH, jejímž obsahem je humanitární činnost ČČK a složek Integrovaného záchranného systému. Součástí programu tu bude kurz první pomoci, který proběhne formou her a děti si po jeho absolvování odnesou certifikát ČČK. Za ubytování ve zděných buňkách či dřevěných srubech s odpovídajícím sociálním zařízením, za stravu pětkrát denně, dopravu z Chrudimi apod. je ale třeba uhradit v případě prvního dítěte 3900 korun.

Hurá na exkurzi

I chrudimské děti se ale mohou zabavit na příměstských táborech. Například Občanské sdružení Když Tak pořádá pětidenní příměstský tábor hned ve dvou srpnových turnusech, při nichž se děti budou scházet v klubovně skautů v sídlišti U Stadionu.

V každém turnusu je v plánu celodenní výlet, exkurze do některé z chrudimských firem, rukodělné tvoření, hraní i sportování. Cena bez stravného činí 1500 korun a zahrnuje i jedno přespání v objektu mateřské školy.

Autor: Marek Nečina

4.6.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
POLICIE - ilustrační foto.

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Několik sáčků s otrávenou nástrahou teď leží také v kanalizaci pod povrchem chodníku ve Fibichově ulici.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Cestu do porodnice nestihli, ale vše dopadlo dobře

Pardubice - Výjimečnou situací v životě každé rodiny je jistě narození potomka. Ne vše se však dá vždy spolehlivě naplánovat a situace se pak zaručeně vyvýjí jinak než by si nastávající rodiče přáli.

Pomáhat může každý, stačí k tomu dobrá vůle

Slatiňany, Horka – Děti, které trpí zdravotním postižením, potřebují pomoc nás všech. Uhradit všechny náklady, které jsou potřeba k uspokojivému chodu rodiny, je finančně velmi náročné. I když existují sociální dávky a z části lze kompenzační pomůcky hradit prostřednictvím zdravotní pojišťovny, stále zůstává velká zátěž na samotných rodinách. Postižených dětí žije v našem bezprostředním okolí hodně a my všichni jim můžeme pomoci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení