Lidé v Nezvalově ulici v lokalitě Skřivánek už musejí být pořádně otrávení. Od konce minulého týdne je stíhá jedna havárie vody z druhou.

„První porucha byla naší společnosti nahlášena již ve čtvrtek. Pravděpodobně z důvodu prováděných zemních prací plynařů a jejich těžké techniky prasklo vodovodní potrubí o průměru 80 milimetrů.

Vodu dává cisterna

Do dnešního dne to je už čtvrtá havárie vody na tomto potrubí," řekla Chrudimskému deníku Ilona Machačová z Vodárenské společnosti Chrudim s tím, že náhradní zásobování obyvatel je zajištěno cisternou s pitnou vodou. Kolik vody do země vyteklo, se podle jejích slov dá velice těžko odhadovat a co se týče viníka, i v tomto případě je prý těžko prokazatelný.

„Omlouváme se našim zákazníkům za přerušení dodávek vody. Doufáme, že rekonstrukce plynárenského zařízení bude již brzy ukončena a ustane tak pohyb těžké techniky v této lokalitě," dodala Ilona Machačová.

Nejen Chrudim

Vodohospodáři mají tento týden napilno, a to nejen v Chrudimi. V pondělí také opravovali havárii vody v Načešicích a v Markovicích a dále se připravuje oprava havárie v ulici SNP v Chrudimi, kde je zajišťováno vytyčení sítí.

Údajný únik vody prověřovali v pondělí večer chrudimští strážníci. Oznámil ho muž žijící na Kopanici s tím, že mu na pozemek teče velké množství vody. Na místě se ale hlídce nepodařilo zjistit odkud zvuk tekoucí vody pochází. "Nikdo nám z této ulice nic nehlásil," řekla Ilona Machačová.