Na modré sjezdovce leží 25 centimetrů upraveného technického sněhu a jezdí se bez front.

„Sníh dále denně upravujeme. Pokud nedojde k nějakému opravdu dramatickému zvýšení venkovní teploty, počítáme s tím, že provoz udržíme i během Silvestra a na Nový rok,“ uvádí jednatel Ski klubu Hlinsko Robert Vokáč. „Nejlepší lyžování je v těchto dnech především v dopoledních hodinách,“ pokračuje Vokáč, který odpověděl i na otázku, jak se daří udržet sjezdovku v provozu.

„Základem úspěchu je vrstva technického sněhu, kterou se nám podařilo připravit v těch několika mrazivých dnech, které jsme tu letos zažili v předvánočním období. Technický sníh má totiž tu vlastnost, že odtává pomaleji než sníh přírodní,“ doplňuje Vokáč.
Už teď je zřejmé, že letošní sezona se té loňské co do délky svého trvání sotva může vyrovnat. „Vloni jsme začali lyžovat už v první polovině prosince a lyžovali jsme celkem 100 dní,“ uzavírá Vokáč.

Na rozdíl od Hlinska se v Hluboké nad Trhovou Kamenicí letos vleky ještě vůbec nerozjely. Provozovatelé tu sice po dvě noci spustili sněhová děla, ale nestačilo to. Loni se v Hluboké zasněžovalo již od 1. prosince a od 13. prosince se tu lyžovalo.

Provoz hlinecké sjezdovky na Silvestra: 8:30-17h, na Nový rok 8:30-20h. Podmínky: 25cm upraveného sněhu, jezdí modrá a vlek č.1.

Prozatím zcela bez sněhu je sjezdovka přímo v Trhové Kamenici. Ta je navíc zcela odkázána na přírodní podmínky, zasněžování tu není.

AKTUÁLNÍ SNÍMEK Z HLINECKÉ SJEZDOVKY /aktualizaci provedete klávesou F5/

Hlinecká sjezdovka