Do překrásného zámeckého areálu, v němž tato škola sídlí, zamířila stovka žáků osmých tříd, aby zde získali první důležité informace před volbou svého studijního zaměření. A měli zde opravdu co poznávat. Učiliště totiž vyučuje sedmnáct gastronomických, stavebních, strojírenských, službových, zemědělských a zahradnických oborů.

Obory vzdělávání jsou určeny pro žáky všech typů základních škol, včetně těch, kteří vycházejí ze 7. a 8. tříd. V rámci našeho hesla „Netrapte se teorií, staňte se řemeslníky!“ je výuka zaměřena především na odborný výcvik a vytváří tak ideální podmínky pro výuku šikovných žáků, kteří mají jakékoliv problémy v teoretické výuce. "Nevyučujeme cizí jazyky, fyziku a chemii. Uchazeči o studium, kteří potřebují individuálnější pedagogický přístup, jsou zařazeni do tříd s menším počtem žáků. Žáci všech oborů po vykonání závěrečných zkoušek získají výuční list. V posledních pěti letech byla škola modernizována nákladem 50 milionů Kč a to především ve vybavení dílen odborného výcviku," uvedl ředitel chroustovického učiliště Jaroslav Bálek.

TECHNOhrátky se postupně uskuteční v celém Pardubickém kraji. Šestkrát se uskuteční v okrese Ústi nad Orlicí, pětkrát v okrese Chrudim a vždy dvě akce se uskuteční na Svitavsku a Pardubicku.