„Z průběhu akce bylo zcela patrné, že Šance pro Tebe v Hrochově Týnci odvádí velký kus práce a že svými aktivitami dokáže zaujmout děti i mladé rodiny. Díky ní měla veřejnost možnost poznat řadu mladých talentů z Hrochova Týnce," řekl radní Pardubického kraje Pavel Šotola, který se účastnil jako porotce soutěže.

V doprovodném programu pro nejmenší návštěvníky byla připravena také výstava prací dětí, které navštěvují výtvarný kroužek Šance pro Tebe. V programu bylo zařazeno vystoupení místních hudebníků, bratrů Šándorových, a také pardubické kapely Donrvetr.

Pro první tři umístěné soutěžící jejich úspěchy neskončily jedním odpolednem. Hned následující týden měli možnost vystoupit v rámci pravidelných Komunitních úterý v Chrudimské Agoře v programu s názvem Ozvěny Tejnice má talent.

„Považujeme za důležité pro místní komunitu, aby lidé měli možnost setkat se na akcích, jako byla tato. Je to nejen příležitost se pobavit, ale také spolu komunikovat a vzájemně se lépe poznat," uvedla Sophia Dvořáková.(zn)