I když za měsíc oslaví teprve patnácté narozeniny, nezávodí jen v mládežnických kategoriích, ale už má za sebou i několik atletických mítinků pro dospělé a od května i pravidelnou účast v extralize dospělých.

STÁLE RYCHLEJŠÍ

Například během letního mítinku v Litomyšli, který se konal během uplynulého víkendu, zcela ovládla kategorii dospělých žen sprinterského trojboje na 60, 100 a 200 metrů. A domácí sbírku jí zdobí i další cenné trofeje – na loňské Olympiádě dětí a mládeže v Plzni získala zlatou medaili v běhu na 300 metrů a může se pyšnit i titulem dvojnásobné vicemistryně České republiky v hale i na dráze.

„Postupně se zlepšuju. Uvidím, jak to půjde, zda se zlepším natolik, abych se kvalifikovala na větší závody," odpovídá skromně mladá sprinterka na otázku, zda už nyní pomýšlí na účast při následujících letních olympijských hrách a dodává: „Hlavně bych se chtěla dostat na mistrovství světa do 17 let. Olympiáda je pro mě příliš vzdálená."

Anna Kozlová trénuje pod dohledem Jany Červenkové v Čáslavi třikrát až čtyřikrát týdně. „Ráda běhám pořád, neřeším, jestli je to na tréninku nebo mimo něj. Chodím běhat i sama, nebo vytáhnu mamku nebo sestru," poznamenává sprinterka, která nejčastěji startuje na tratích měřících 300 a 400 metrů. Závodí však i na kratších vzdálenostech.

„Trenérka se mnou začne zkoušet i překážky, abych mohla příští rok zkusit 300 metrů překážek," říká Anna Kozlová.

DALŠÍ POVINNOSTI

Jakkoliv je její tréninkový program náročný, školu zatím podle svých slov zvládá závodnice bez potíží. „Stíhám i kroužek angličtiny, učitelé si ale občas stěžují, že často chybím," poznamenává sprinterka a rovnou dodává: „Spolužáci to respektují, jen kluci si mě občas dobírají, že jsem rychlejší než oni."

Ačkoliv je pro Annu Kozlovou běhání nejen sportem, ale i koníčkem, hodiny tělesné výchovy patří mezi vůbec nejneoblíbenější předměty během školní výuky.

„Rozcvičky skoro nemáme. A to, co nás učí, nám během tréninků atletiky rovnou vyvracejí, že se to takhle nemá dělat. Naše tělocviky rozhodně nejsou ukázkové," dodává Anna Kozlová.