Terminál si už několik dní „osahávají“ vProseči uSkutče. „Už vyjíždíme bez problémů výpisy zrejstříku trestů, ale je prozatím problém získat výpis zkatastru nemovitostí, máme nějaké špatné heslo. Je to otázka chvíle, než se systém ochodí. Czech POINT je skutečně dobrá věc, která ušetří občanům čas. Vždyť třeba pro výpis zkatastru nemovitostí vážili celodenní cestu do dvaatřicet kilometrů vzdálené Chrudimě,“ uvádí prosečský starosta MartinNovák.

Zkušenosti již někde mají

„Mouchy“ terminálu včera vychytávali ivTrhové Kamenici. „Teď odešel technik, něco se zaseklo,“ svěřila se místní matrikářka Lucja Němcová, která stejně jako prosečský starosta považuje tuto novinku za významný krok kpřiblížení úřadů kobčanům.

VHeřmanově Městci byly matrikářky vúterý proškoleny a systém se tudíž může zavést. „Počítáme stím, že první výpisy vyjedeme ztohoto terminálu vzávěru tohoto týdne nebo hned po neděli,“ ujišťuje Petr Novák zodboru investic a údržby majetku městského úřadu.

Heřmanoměstecká radnice podle jeho slov byla už před Czech POINTem schopna občanům vydat elektronické výpisy zkatastru nemovitostí a obchodního rejstříku. Teď jenom přechází na společný a víc rozšířený systém.