Podle pátečního sdělení starosty Chrudimě Jana Čechlovského byla důvodem odstoupení pracovní zaneprázdněnost . „Karel Thér inadále zůstává architektem města a členem zastupitelstva,“ poznamenal Čechlovský.

Kolem Thérova náhradníka jeho kolega zChrudimské volby Luboš Jelínek mlží, nechce vsoučasné době zveřejnit žádné jméno. To by se podle jeho slov měli dozvědět zastupitelé na svém zasedání vpondělí 25.února. „Bude to někdo, kdo chce pro město pracovat,“ říká Luboš Jelínek, který je členem radyměsta.

Střetu zájmů se vždy vyhnul

Vchrudimském zastupitelstvu zasedá za Chrudimskou volbu kromě Luboše Jelínka a Karla Théra iOndřej Kudrnáč. Právě jeho jméno by se mohlo ocitnout na seznamu adeptů na členství vměstské radě. „Nebudeme postupovat podle nějakého formálního klíče, nehodláme ani vyvolávat nějaké politické hrátky. Jméno si skutečně necháme jako překvapení,“ stojí si na svém Luboš Jelínek.

Karel Thér byl členem chrudimské rady více než rok. Jako představitel města musel velmi opatrně skloubit funkci sprací městského architekta. Na zasedáních zastupitelstva nebo rady se při jednání oprojektech, na kterých coby městský architekt pracoval, zdržoval hlasování. Tím vyvrátil možné spekulace ostřetu zájmů. Thér je renomovaným odborníkem, který však získává zakázky mimo město Chrudim. Ktomuto omezení své profesionální kariéry se rozhodl ve chvíli, kdy přijal funkci městského architekta.