Třemošnické slavnosti

Kdy: 1. června od 13 hodin

Kde: náměstí

Proč přijít: Město Třemošnice slaví 460 let od první zmínky a výročí 30 let města. Těšit se můžete na historickou část – průvod bubeníků, šermíře, gotický tanec, mistra kata. A také na kapelu JEL-BAND, jarmark, ohňovou show, skákací hrady pro děti aj.

Třemošnice má dvojí důvod k oslavě.Třemošnice má dvojí důvod k oslavě.Zdroj: Město Třemošnice

Dětský den na Veselém Kopci

Kdy: 1. června 9:30 - 16:00

Kde: Muzeum v přírodě Vysočina - Veselý Kopec

Proč přijít: Oslavte Den dětí v areálu na Veselém Kopci. Po celý den bude pro děti všech věkových kategorií připraven program plný tematických dílniček, dětských her, představení a vyprávění. To vše v neopakovatelné atmosféře roubených chalup. Zájemci budou moci využít také nabídky projížďky na koňském povoze.

Akce je součástí celoroční spolupráce s Muzeem loutkářských kultur v Chrudimi.Děti si návštěvu Veselého Kopce jako vždy užijí.Zdroj: Archiv pořadatele

Kácení máje a jarmark v Chotěnicích

Kdy: 1. června od 14 hodin

Kde: Chotěnice

Proč přijít: Přijďte se podívat na každoroční tradiční akci "Kácení máje". Během dne bude probíhat i jarmark.

Sousedské posezení v Heřmanově Městci

Kdy: 2. června od 14 hodin

Kde: Multifunkční centrum - zahrada infocentra

Proč přijít: Neformální sousedské setkání lidí všech generací. Na programu budou: 14-16 hodin aktivity pro děti a ekostanoviště (na zahradě u skautů). soutěž pro příchozí o nejlepší bábovku s ochutnávkou kávy, živá hudba. 15-17 vystoupí Bluegrass, 17-19 vystoupí skupina Beznaděj. V případě špatného počasí akce proběhne v sokolovně.

Sejdeme se na rynku v Trhové Kamenici

Kdy: 2. června od 10 do 15 hodin

Kde: na náměstí v Trhové Kamenici

Proč přijít: Trhy, řemesla, soutěže, hudební vystoupení, prohlídka kostela s komentovanými prohlídkami a zpřístupněním věže.

Majestátní kostel svatého Filipa a Jakuba pochází z 13. století.Majestátní kostel svatého Filipa a Jakuba pochází z 13. století.Zdroj: Zdroj: Pěvecký sbor Jeřabiny