Je neuvěřitelné, že přežil – měl sedm zlomených žeber, která mu prořízla vnitřní orgány, hlava se mu oddělila mezi pátým a šestým obratlem od páteře. Prsty mu museli lékaři přišívat jeden po druhém. V současné době rehabilituje v Hamzově léčebně v Luži.

„Tomáš se ocitl ve svízelné životní situaci. Domnívám se, že je na místě mu pomoci," říká novinář a televizní reportér Bohumil Roub, který je hlavním pořadatelem hudební akce Help Jam Fest. Ta se bude konat ve čtvrtek 21. ledna v pardubickém ABC klubu Na Olšinkách od 19 hodin a vystoupí na ní The Krabice Revival Band, Klondike a pro tuto akci speciální seskupení pod názvem ,,Big Jam Band,, složené ze členů skupin Regent, Yes Madam, MVC a jejich hostů. Klubem bude znít rock, pop, blues a další dobrá muzika z období 60. až 90. let.

„Rád bych pozval všechny milovníky dobré muziky a zábavy, kteří svou účastí pomohou dobré věci. Protože předpokládáme, že přijede dost lidí z Chrudimska, zajistili jsme autobusovou dopravu z Chrasti v 17 hodin a z Chrudimi v 17. 30 hodin," dodává Bohumil Roub.

Zdroj: Youtube

Osobní záštitu nad charitativním večírkem s velkou ochotou převzali europoslanec Tomáš Zdechovský a hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

Tomáš Vagenknecht utrpěl zranění, o kterých se lékaři na operačním sále vyjádřili jako o neslučitelných se životem. Zabojoval a přestože má končetiny téměř nepohyblivé, usilovným cvičením, pevnou vůlí a pozitivním myšlením se jeho stav stále zlepšuje. „Když se vám přihodí vážný úraz, jako mně, začnete se na život dívat úplně jinak. Poznáte pravé přátele kteří se na vás nevykašlou. Mezi ně řadím Bohouše Rouba, který pro mě charitativní večírek pořádá. Ještě vloni jsem v klubu hrál s kapelou a nyní se tam vrátím v jiné roli. Velmi si této pomoci vážím," řekl včera Tomáš Vagenknecht, kterému je hlavní oporou rodina v čele s milující manželkou Ilonkou. Pořadatelé věří, že Tomášův zdravotní stav dovolí osobně se večírku zúčastnit.