„Umělý trávník bychom potřebovali. Dotace byla slíbena několikrát, do vedlejšího hřiště se proto už neinvestovalo. Povrch je v dezolátním stavu,“ vysvětluje Petr Vojtěchovský, předseda Občanského sdružení AFK.
Na hřišti lze tak tak trénovat, mistrovské zápasy se na něm nehrají. Umělá tráva by přinesla velké zlepšení. Povrch by byl k dispozici bez ohledu na počasí. Také údržba umělého trávníku je levnější, ušetřené prostředky by pak mohly být využity na údržbu hřiště hlavního.
Umělý trávník umožňuje v podstatě celodenní nepřetržité užívání, přírodní tráva si musí pokaždé odpočinout. Mužstva by se tak dostala ke hře na kvalitním povrchu mnohem častěji než dosud. Chrudimští proto boj o peníze nevzdávají.
„Malá šance ještě přežívá i v letošním roce, peníze by mohly přijít třeba z vratek nevyčerpaných dotací. Ale žádáme o dotaci znovu i pro následující rok,“ uzavírá Vojtěchovský. Více než sedmi miliony se na investici měl podílet i rozpočet města. „Tyto peníze teď navrhujeme použít v jiných oblastech,“ vysvětluje chrudimský starosta Jan Čechlovský.
Téměř sedm a půl milionu korun bude použito především na dokončení akcí odboru investic a správy majetku města. Jeden a půl milionu půjde na dostavbu sítí vprůmyslové zóně Západ, více než dva a půl milionu bude vyčleněno na projekty, průzkumy, přípravu investičních akcí a na podobné účely.