Město se jim za to odměnilo. Zastupitelé Třemošnice rozhodli o vybavení fotbalového hřiště automatickým zavlažováním trávníku. Povede to ke zlepšení kvality trávníku a ke zrychlení hry.

Hráči z Třemošnice se tak dočkají kropení hřiště před každým utkáním, stejně tak, jak jsou na to zvyklí hráči z evropské třídy.

Pracovníci specializované firmy na hřišti uložili kolem tisíce metrů umělohmotných vodovodních hadic. Zavlažování trávníku zajišťuje čtyřiadvacet postřikovacích hlavic a regulace je možná až do čtyřech cyklů. Zařízení kropí hřiště vždy dvě a půl hodiny ráno a večer. Kropení přechází postupně od středu hřiště ke kraji.

Zdrojem vody je vlastní vrtaná studna, zavlažovacím zařízením proteče dvacet kubických metrů vody. Výkopové práce provázeli komplikace, pod trávníkem bylo totiž velké množství kamení.

Novinkou na fotbalovém stadionu bude i nový komfortní vstup do areálu včetně bezbariérového přístupu, který jistě ocení diváci. Modernizace hřiště vyšla město na tři sta šedesát tisíc korun.

Fotbalové hřiště je součástí sportovního areálu. Vedle kopané fungují ve městě i další sporty, jako například volejbal, házená, tenis, atletika nebo plavání. Fotbal má však v Třemošnici dominantní postavení.

(pk, les)