Minulý týden se v multifunkčním centru Fabrika ve Svitavách uskutečnilo krajské kolo „Přeboru škol čtyřčlenných družstev". Naše škola na něm byla zastoupena mužstvem žáků v kategorii 1. – 5. ročníku. To si účast zajistilo úspěšným zvládnutím okresního kola.

Na turnaji se mělo utkat osm týmů, za každý okres Pardubického kraje dvě nejlepší družstva. Překvapením bylo, že nepřijeli žáci ze ZŠ Závodu míru Pardubice. V sedmi kolech, hraných systémem každý s každým, se vždy na čtyřech šachovnicích utkaly zúčastněné školy mezi sebou. Hrálo se tempem 2 x 20 minut.

Úspěšný postup

ZŠ Třemošnici reprezentoval tým složený ze žáků 4. ročníku, a to Jan Rožek, Adam Hlína, Martin Urban, Tomáš Tlustý a Marek Tlapák. Chlapci měli skvělý vstup do soutěže a první tři kola vyhráli 4:0. Potom sice v dalších dvou zápasech ztratili několik bodů, ale závěrečná výhra s „nulou" rozhodla o tom, že se stali přeborníky Pardubického kraje v této kategorii. Postupem na mistrovství České republiky tak zopakovali loňský úspěch.

Blahopřejeme našim mladým šachistům k tomuto úspěchu a přejeme jim mnoho štěstí a správných tahů při partiích, které odehrají v celorepublikovém šachovém klání!

František Kučera, ZŠ Třemošnice