Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tribuna se staví, síň je v pořadí

Chrudim - Členové chrudimské městské rady absolvovali poslední schůzi před volbami. Došlo na ní však i na témata, jimiž se bude opět zabývat ještě i příští městská rada sestavená až podle výsledku voleb.

9.10.2014
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Achiv VLP

Jedním z těchto témat byla probíhající rekonstrukce tribuny stadionu U Vodojemu (stadion bývalé „Elitky"). Radní posvětili změnu, se kterou přišla sama stavební firma. Stavba tak nově nebude stát na celistvých betonových základových rýhách, ale na samostatných pilotech zapuštěných do hloubi země. „Proces výstavby se tím zlepší a zjednoduší. Kolem stavby bude zároveň méně bagrování, manipulace se zeminou a tím i méně nepořádku," vysvětlil starosta města Petr Řezníček. Zdůraznil přitom, že stavba se tím nijak neprodraží a vysoutěžená cena, dosahující přibližně částky 17,5 milionu korun, zůstává dál v platnosti.

Piloty se osvědčily

Technologie zapuštěných pilotů nebude při realizaci chrudimských městských staveb použita poprvé. Úspěšně byla využita například už při kotvení a stavbě skeletu zimního stadionu. „Jedním z důvodů však tehdy bylo i to, že pouze kotvicí piloty se mohly dostat až do potřebné hloubky pod vrstvy říčních naplavenin," připomněl ještě místostarosta Jaroslav Trávníček.

Mikropiloty se později používaly také při opravách městské knihovny.

Rozhodnou „ti noví"

Na pořad poslední schůze nynějších radních se dostala také připravovaná rekonstrukce obřadní smuteční síně a hovořilo se rovněž o opravách zámku v Medlešicích.

V případě smuteční síně jde o poslední fázi projektové dokumentace ke stavebnímu povolení. A kdy bude stavba zahájena? „To se zeptejte v pondělí. Je možné, že ti, co pak budou 'u vesla', některé projekty přehodnotí a označí je třeba za totálně zmatečné a zbytečné," zmiňuje se starosta Petr Řezníček o jednom z možných scénářů dalšího vývoje na chrudimské radnici.

Podobně tomu může být také u rekonstrukce zámku v Medlešicích, kde již stávající radniční reprezentace přivolila k méně razantní formě budoucích oprav.

Autor: Marek Nečina

9.10.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

České Kimle 2017 ve Slatiňanech

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
51

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

S nožem v ruce měl vyhrožovat prodavačce

Chrudim – Přepadení obchodu a výhružné telefonáty do banky spolu na první pohled neměly nic společného, tedy až dosud. Policisté odhalili, že tyto případy mají společného pachatele, kterého začali trestně stíhat.

Potkani v Chrudimi hodují na otrávených nástrahách

Chrudim – V uplynulých dvou dnech mohli Chrudimáci potkávat nad kanalizačními příklopy v ulicích města dvojici mužů v reflexních vestách. Šlo o techniky Miloše Novotného z odborné deratizační firmy Ekosan a Marina Fialu z Vodárenské společnosti Chrudim, kteří se v režii vodařů pustili do sezónního hubení potkanů.

Voličské průkazy šly na dračku

Chrudim – Pracovnice odboru správního na Městském úřadu v Chrudimi zaznamenaly v tomto týdnu rekordní počet žadatelů o voličský průkaz. „Celkem jsme jich vydali 242 kusů.

Nikoliv bramborová medaile, ale zlatá!

Chrudim, Havlíčkův Brod – Dívčí družstvo chrudimské SOŠ a SOU obchodu a služeb ve složení Viktoriya Koval a Eliška Horáková získalo minulý týden na soutěži „O bramborovou pochoutku Vysočiny“ v Havlíčkově Brodě 1. místo a zlaté medaile!

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení