VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tříkrálovým koledníkům se hodí každá ruka

Chrudimsko – Začátkem ledna tradičně vyrazí do ulic tříkráloví koledníci s novoročním přáním a také s prosbou o příspěvek na pomoc nemocným a potřebným. Charita České republiky prostřednictvím svých regionálních filiálek pořádá Tříkrálovou sbírku už od roku 2001 a její význam i výtěžek ustavičně roste díky štědrosti lidí, kteří koledníkům do kasiček přispívají. Pomáhají tak vlastně sami sobě.

30.12.2017
SDÍLEJ:

Tříkrálová sbírka v Heřmanově MěstciFoto: Marek Výborný

Kdo nepřispěje koledníkům do kasičky, a přesto má chuť začít nový rok dobrým skutkem, může peníze věnovat na číslo účtu: 66008822 / 0800, VS 777. Nebo je možné poslat DMS na číslo 87 777. Cena jedné DMS je 30 korun, Charita ČR z každé DMS obdrží 29 Kč.

Jednotlivé charity veškeré takto vybrané peníze využijí na pomoc nemocným, tělesně postiženým, seniorům, matkám s dětmi v tísni a dalším potřebným v každém regionu. Připojit se může každý!

V obcích a městech na Chrudimsku budou koledovat tříkrálová procesí z Oblastní charity Pardubice, Farní Charity Chrudim a Oblastní charity Nové Hrady.

KOLEDNÍCI NA HLINECKU A SKUTEČSKU

„Hodí se nám každá ruka,“ říká s úsměvem Lenka Švecová z novohradské charity a hovoří tím za všechny pořadatele Tříkrálové sbírky. Kdo by se chtěl stát koledníkem, může se ozvat přímo jí na čísle 731 598 809.

„Koledujeme asi v 52 obcích, namátkou máme Proseč, Skuteč, Hlinsko. Kdo chce, může se mi ozvat a já dobrovolníky předám jednotlivým koordinátorům, kde budou chtít koledovat,“ říká Lenka Švecová.

Zájemci se mohou hlásit až do pátku 5. ledna, neboť o den později, na svátek Tří králů, vypukne hlavní koleda.

„Část vybraných peněz ze sbírky použijeme na rekonstrukcí Centra Sociálních služeb v Hlinsku. V současné době jsou v domě kanceláře a zázemí pro pracovníky pečovatelské a ošetřovatelské služby. Záměrem rekonstrukce je vybudování nových vyhovujících prostor pro ambulantní a terénní služby, které v Hlinsku naše organizace poskytuje – sociálně terapeutické dílny, charitní pečovatelská služba, osobní asistence a sociálně aktivizační služba pro rodiny s dětmi,“ vysvětluje, kam peníze ze sbírky půjdou, ředitelka Oblastní Charity Nové Hrady Blanka Vopařilová. Kromě Hlinska se bude rekonstruovat i Dům Sv. Josefa v Chotovicích.

TŘI KRÁLOVÉ NA CHRASTECKU

Oblastní charita Pardubice, jejíž kolednický revír zasahuje i do Chrasti, Luže, Chroustovic a dalších vsí na Chrudimsku také hledá dobrovolníky. Zájemci se mohou obrátit na Jana Lohynského, a to na číslo: 775 29 68 42 nebo email jlohynsky@ charitapardubice.cz.
Podle ředitelky pardubické charity Marie Hubálkové se menší vesnice nebo města daří koledníky pokrýt poměrně dobře, nicméně problém jsou stotisícové Pardubice.

„Tříkrálová sbírka je největší dobrovolnickou akcí v republice, do níž se zapojují děti i dospělí. Sbírka nám pomáhá financovat projekt, na které neseženeme peníze. V letošním roce rekonstruujeme dům, abychom rozšířili pobytovou odlehčovací službu pro rodiny, které pečují o seniory doma.

Nabízíme jim možnost se o seniora postarat, pokud příbuzní musejí třeba na čas odjet, nebo jsou hospitalizovaní v nemocnici. V současné době máme osm míst, rozšíříme je díky Tříkrálové sbírce o dalších devět. O tuto službu je velký zájem,“ uvádí ředitelka.

KOLEDA NA CHRUDIMSKU

Koledníci v Chrudimi vyrazí do ulic v sobotu 6. ledna. Kdo by se k nim chtěl připojit, může oslovit ředitelku Farní charity Chrudim Hanu Petrusovou na čísle 731 619 782 nebo pomocí emailu: farni.charitacr@tiscali.cz.

„Nejvíce nepokrytá je Chrudim. Je to velké město a ne každou ulici se nám podaří navštívit. Občas nám lidé volají, že koledníci nedorazili a že chtějí přispět. Ty odkazuji na možnost pomoci pomocí dárcovské SMS,“ říká Hana Petrusová.

Koledníci mohou být mladí i staří. Jen ti, kterým ještě nebylo 15 let, potřebují písemný souhlas rodičů, že mohou koledovat. Připojit se ke sbírce je možné až do 6. ledna, kdy stačí ráno před devátou dorazit na chrudimskou faru, kde koledníci mají sraz.

„Rádi bychom někoho do Medlešic. Nově se k nám přidaly Úherčice. V menších obcích máme tradiční, spolehlivé organizátory, které se toho ujmou,“ doplňuje ředitelka a dodává:

„Sbírka pomáhá při zajištění pečovatelské služby, osobní asistence a občanské poradny. Výtěžek z koledy roku 2017 jsme použili například na dofinancování nákupu auta pro naše pečovatelky, které tak mohou mnohem rychleji a pohodlněji dojíždět za klienty i mimo Chrudim – třeba do Bojanova nebo Slatiňan.“

Autor: Lukáš Vaníček

30.12.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 20 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři MONTÉR ELEKTRO. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 28000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Hlinsko - Rváčovská1210, NÁPLŇ PRÁCE: elektro práce na montážích, údržbě, rekonstrukcích a opravách elektrických zařízení napětí do 1000 V; zprovoznění ventilátorů chladících věží; zprovoznění pomalu-běžných a jiných motorů včetně jističů a regulačních prvků; realizace kontrol a zajištění servisu chladících věží; servis elektro částí chladících věží u zákazníků; zastupování FANS, a.s. ve styku se zákazníky, POŽADAVKY: učební obor elektro, vyhl.50, paragraf 5 a vyšší; znalost MS Office-uživatelská znalost; řidičský průkaz-skupina B-podmínkou; ochotu cestovat za klienty; pestrá práce doma v ČR i v zahraničí (EU) - víkendy volné!; Výhodou bude, pokud budete: mít oprávnění na provádění revizí elektro nářadí a strojů; zkušenosti v oboru montáží a manuální zručnost; umět anglický jazyk na komunikativní úrovni/není to podmínka; mít SŠ oboru elektro; mít chuť učit se, rozvíjet se, přijímat nové výzvy; zodpovědní, samostatní, hledáte cesty a řešení; motivovaní výsledkem a vaše pracovní nasazení tomu odpovídá; otevřeně komunikovat nejenom s klienty, ale i s kolegy v týmu, ZAMĚSTNANECKÉ VÝHODY: vyplacení odměn na základě splnění dílčích a ročních cílů; po zapracování měsíční % výkonnostní prémie, První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle, na e-mailové adrese nebo přímo na provozovně. Pracoviště: Fans, a.s.- provozovna hlinsko, Rváčovská, č.p. 1210, 539 01 Hlinsko v Čechách 1. Informace: Zdenka Kosařová, +420 469 326 013.

Výroba - Výroba Strojírenští technici kontroly kvality, 21 500 Kč

Strojírenští technici kontroly kvality, laboranti Technik kontroly kvality. Požadované vzdělání: úso (vyučení s maturitou). Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Pracoviště: Hedvikov., Požadavky: SŠ strojírenského nebo jiného nejlépe technického zaměření, čtení ve výkresové dokumentaci, zkušenosti s mezioperační kontrolou výhodou - není podmínkou, pečlivost, důslednost, spolehlivost a poctivost, komunikativní a týmová osobnost, znalost AJ výhodou - není podmínkou, ochota učit se., Náplň práce: kontrola kvality jednotlivých prováděných operací, zjišťování nedostatků v oblasti kvality a podílení se na jejich odstranění, spolupráce s pracovníky z výroby, technologie a konstrukce, podílení se na řešení reklamací., Nabízíme: možnost kariérního postupu, výplatu pravidelně a včas, pět týdnů dovolené, příspěvek na dopravu (od vzdálenosti 15 km), telefonování za zvýhodněný tarif, závodního lékaře v areálu firmy, závodní jídelnu a příspěvek na stravování, permanentku na tenisové kurty, příspěvek na pojištění odpovědnosti za škody (po odpracování 12 měsíců), věrnostní odměny, možnost ubytování.. Pracoviště: Kovolis hedvikov a.s., 538 43 Třemošnice. Informace: Zuzana Pošíková, +420 773 771 217.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 80 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/prodavačka zmrzliny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 80 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Bor u Skutče, NÁPLŇ PRÁCE: Prodavač/prodavačka zmrzliny, pracovní doba Po - Ne., První kontakt učiňte prosím na výše uvedeném telefonním čísle nebo na e-mailové adrese.. Pracoviště: Aitia, s.r.o. vysoké mýto - provozovna, 539 44 Proseč u Skutče. Informace: Ingrid Jílková, +420 731 159 542.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Lektoři dalšího vzdělávání 500 Kč

Lektoři dalšího vzdělávání Lektor/ka kurzu kamenictví. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Místo výkonu práce: Prosetín 103, 539 76 Prosetín, NÁPLŇ PRÁCE: Školení bude probíhat ve firmě zabývající se těžbou a zpracováním žuly. Kurz se zaměří na teorii i praxi. Jde o 15 dnů školení v oblastech broušení, řezání, lámání, štípání kamene a norem v kamenictví., První kontakt učiňte prosím na výše e-mailové adrese.. Pracoviště: Ing. et bc. lenka štichauerová - prosetín, 539 76 Prosetín u Hlinska. Informace: Radek Kahánek, +420 604 500 052.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Nadýchali oba, řidič i cyklista

Ilustrační snímek.

Do oblasti putují další stamiliony

„Nováč“ propojí čtyři kontinenty

Nově Město nad Metují – Gambie, Indie, Japonsko, Kanada, Saudská Arábie. Skoro to vypadá na nějaké mistrovství světa a ne na závod v deseti tisícovém městě na východě Čech.

Chrudim opravuje ve Vlčnově pomník obětem I. světové války

Chrudim – Jedním z nejvýznamnějších letošních výročí je uplynutí sta let od ukončení první světové války. „Blížící se kulaté jubileum, jež připadá na 11. listopad, je ideální příležitostí opravit připomínku obětí prvního z globálních konfliktů 20. století,“ říká starosta Chrudimi Petr Řezníček.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Klus, Lenny i Mládek. Hrady CZ lákají na rozmanitý program

Kunětická hora – Známá jména české i slovenské hudební scény se v pátek a v sobotu představí na pastvinách pod hradem Kunětická hora, kde se bude konat tradiční festival Hrady CZ. Vystoupí například Divokej Bill, Škwor nebo Pražský výběr.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT