„Zlobila" Novohradka v Hrochově Týnci a Luži, která v úterý překonala třetí stupeň povodňové aktivity, stejně jako Doubrava v Pařížově. O den později se takto vzedmula i Novohradka v Úhřeticích. Potíže byly i na Hlinecku nebo v okolí Miřetic, kde voda dokonce vnikla na pietní území v Ležákách.

Týden výročí. V pondělí uplynulo 18 let od tragické železniční nehody v Krouně, při níž zahynulo 19 lidí. O den později si náš okres připomněl 5. výročí ode dne, kdy se Chrudimskem přehnala ničivá vichřice Ivan. V sobotu by oslavil již 220. narozeniny vynálezce lodního šroubu a chrudimský rodák Josef Ressel.

Před prázdninami jednali zastupitelé. V Chrudimi na svém pondělním veřejném zasedání zrušili výběrové řízení na prodej pozemků v lokalitě na Skřivánku. V Ronově nad Doubravou jednomyslně schválenou vyhláškou zakázali pití alkoholu na veřejných prostranstvích.

Školákům začaly prázdniny. Závěr školního roku patřil v pátek předávání vysvědčení a potom už školákům začalo zasloužené dvouměsícové volno.