„Budeme mít vlajku EU vyvěšenou pouze ve dnech, které jsou pro Evropskou unii nějak významné," uvedl chrudimský starosta Petr Řezníček (SNK-ED).

„V radě města nakonec zvítězil názor, že vlajka by lidem svým trvalým vyvěšením zevšedněla," dodal první místostarosta Miroslav Tejkl (ČSSD). „A to přesto, že existují radnice, kde visí vlajka EU trvale a nikomu to nevadí," doplnil ještě jeho stranický kolega Jaroslav Trávníček.

Starosta Luže je pro

Vlajka EU se trvale netřepetá ani na radnici v Hlinsku. „Dosud jsme tu ani podobný návrh neřešili. A kdyby přišel na pořad dne, sama nevím, jak bych hlasovala. Nepatřím ani mezi hlasité zastánce, ani mezi zásadní odpůrce symbolů EU," zamýšlí se starostka Hlinska Magda Křivanová.

Vlajka či prapor EU nezdobí ani budovu radnice v Trhové Kamenici, kde téma také nepřišlo na pořad dne.

Symbol EU nevlaje ani v Luži, ale tady jen z technických důvodů. Starosta je totiž pro. „Vyvěšenu máme vlajku města a státní vlajku. Na třetí již nezbyl stojan. Kdyby byl, neváhal bych. Zřejmě vlajku vyvěsím po plánované opravě fasády, kdy se dočkáme i montáže potřebného stojanu," říká starosta města Radek Zeman.

Jinak to vidí v Seči. „Snad jsme hlavně Češi. Fakt, že se nacházíme v Evropě, si nepotřebujeme připomínat vlajkou EU," říká sečský starosta Marcel Vojtěch. „Na naší radnici teď trvale nevisí žádné symboly, ale to se v létě změní. Nechali jsme na budovu namontovat dva nové držáky. Jeden pro vlajku města a na druhém bude státní vlajka," dodal starosta.

Měla by být na radnicích trvale vyvěšena vlajka EU? Vyjádřete svůj názor v diskuzi i anketě!