Občas se vyskytne i jiný názor. „Nevím, jestli by radary nebyly spíš zbytečné. Ale je pravda, že já nebydlím hned u silnice, tak mně třeba ta situace nepřijde až tak zlá, přemítá Iveta Longauerová.
Volání po měření rychlosti ale převažuje. Navrhuje ho například také Ivan Hlinecký. „Městská policie zde měří rychlost, ale to samozřejmě nepokryje celý den a vždy se jedná pouze o jistý úsek,“ vysvětluje Hlinecký.
Podle posledních informací z chrudimské radnice to vypadá, že město volání většiny vyslyší. „Projekt na stacionární radary město Chrudim v současné době připravuje, jejich instalace by měla proběhnout v období let 2018 až 2019,“ uvedla mluvčí radnice Sylva Drašnarová.
VÁCLAVSKOU ulicí denně projíždějí tisíce aut. Většina místních se proto přimlouvá za umístění trvalého radaru. Foto: Deník/Marek Nečina
Další podrobnosti sdělil Petr Kopecký, vedoucí odboru územního plánování a regionálního rozvoje. „Stacionární radar by měřil buďto okamžitou, nebo úsekovou rychlost projíždějícího vozidla. Ve druhém případě by byl měřen celý úsek od nemocnice až do Presů. Radar by nám zároveň zaznamenal přítomnost nákladních aut, jejichž vjezd je do této komunikace zakázán,“ připomněl Petr Kopecký.
"Ve vazbě na rozpočet města by do konce tohoto roku mělo padnout příslušné rozhodnutí. Ono to totiž bude mít dopad i na počet lidí na úřadě, neboť zpracovávání takovéto nové agendy by si vyžádala jednoho až dva lidi navíc, protože by šlo o tisíce přestupků za rok. Samotný nákup příslušného technického zařízení by mohl přijít až na tři miliony korun, proto v současné době zvažujeme i možnosti jeho leasingu nebo pronájmu,“ dodal vedoucí odboru.