Loňské nevlídné počasí neodradilo MŠ v Rosicích od zorganizování dalšího folkového minifestiválku.

Přestože byly v sobotu všechny volební místnosti v plném provozu, sešla se na rosické tržnici spousta lidiček. Těšili se na hlásky malých i větších zpěváčků.

Motto letošního minifestivalu bylo: „Světem křížem krážem“.

Po vyslechnutí hymny rosické školky následovaly křtiny. Tentokrát se křtila vlajka minifestiválku. A jak jinak na akci dětí, než rychlými špunty. Autorem loga je Mudr. Pavel Fila. Je autorem i loga rosických zpěváčků Rosniček, které ve svých nových tričkách vystoupily jako první.

Pozvání opět přijaly Klíček a Klíčenky, sbory při MŠ Sv. Čecha z Chrudimi, a Zvoneček ze ZŠ Chrast. Dále zavítaly děti z MŠ pavoučka Poutníčka ze Řestok a „indiánské děti“ z MŠ Luže.

Nakonec se všechny sbory sešly na pódiu, aby se s diváky rozloučily závěrečnou písní „Veď mě dál, cesto má“ za doprovodu kapely Šmehydlo.
Nejkrásnější odměnou pro zpěváčky byl potlesk obecenstva, nejkrásnější odměnou pro publikum radost v dětských očích.

V jedné z mnoha písní zaznělo: „ …je dobré najít někoho, někoho vedle sebe, kdo řekne ti, jdem do toho, ty máš mě a já mám tebe …“.
Tak ať nás příští rok stejná cesta přivede zase zpět, a společně půjdeme “do toho“ už potřetí.

Pokud budete k nám do Rosic chtít přijet dříve, než za rok, můžete navštívit Rosické trhy, které budou každou sobotu dopoledne až do Vánoc.

Přijet můžete i když nejste příznivci nakupování a navštívit galerii „Fantazie umění“ rozšířenou o malou výstavu hasičsko - zemědělského muzea, která je umístěna v peci bývalé cihelny a bude otevřena od 26. června každou sobotu při konání trhů. Ve stejný den oslaví místní hasičský sbor 130. výročí založení hasičského sboru v Rosicích - Seslávkách.

Oslavy začnou ve 13.30 v kostele Sv. Václava vysvěcením hasičského praporu a po průvodu obcí budou pokračovat v areálu Rosických trhů ukázkami z činnosti hasičů a hasičské techniky. Oslavy zakončí taneční zábava, na které zahraje kapela Holá beznaděj.

Jste-li příznivci folkové muziky, Vaše příležitost k návštěvě „Folkové cihelny“, opět v areálu Rosických trhů, přijde 24. července od 17 hodin. Velkým lákadlem, mimo jiné, bude i Pavlína Jíšová a hradecká Lokálka.

Pokud se Vám u nás v Rosicích zalíbí, můžete se zúčastnit tradiční noční hasičské soutěže „O pohár starosty obce“ 11. září od 20 hodin. Jak je dobrým zvykem, celý večer doprovodí kapela Šmehydlo.

O těchto i dalších rosických akcích se můžete dočíst na obecních webových stránkách obec-rosice.cz. Na Vaši návštěvu se těší všichni pořadatelé.

Miroslava Vagenknechtová,
Rosice u Chrasti