Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tržnice patřila zpěvákům předškolního věku

Rosice – Mottem letošního 2. ročníku pěveckého minifestivalu Folková školka pořádaného v Rosicích u Chrasti bylo: „Světem křížem krážem“.

3.6.2010
SDÍLEJ:

Druhý ročník folkové školky v Rosicích u Chrasti. Foto: archiv MŠ Rosice

Loňské nevlídné počasí neodradilo MŠ v Rosicích od zorganizování dalšího folkového minifestiválku.

Přestože byly v sobotu všechny volební místnosti v plném provozu, sešla se na rosické tržnici spousta lidiček. Těšili se na hlásky malých i větších zpěváčků.

Motto letošního minifestivalu bylo: „Světem křížem krážem“.

Po vyslechnutí hymny rosické školky následovaly křtiny. Tentokrát se křtila vlajka minifestiválku. A jak jinak na akci dětí, než rychlými špunty. Autorem loga je Mudr. Pavel Fila. Je autorem i loga rosických zpěváčků Rosniček, které ve svých nových tričkách vystoupily jako první.

Pozvání opět přijaly Klíček a Klíčenky, sbory při MŠ Sv. Čecha z Chrudimi, a Zvoneček ze ZŠ Chrast. Dále zavítaly děti z MŠ pavoučka Poutníčka ze Řestok a „indiánské děti“ z MŠ Luže.

Nakonec se všechny sbory sešly na pódiu, aby se s diváky rozloučily závěrečnou písní „Veď mě dál, cesto má“ za doprovodu kapely Šmehydlo.
Nejkrásnější odměnou pro zpěváčky byl potlesk obecenstva, nejkrásnější odměnou pro publikum radost v dětských očích.

V jedné z mnoha písní zaznělo: „ …je dobré najít někoho, někoho vedle sebe, kdo řekne ti, jdem do toho, ty máš mě a já mám tebe …“.
Tak ať nás příští rok stejná cesta přivede zase zpět, a společně půjdeme “do toho“ už potřetí.

Pokud budete k nám do Rosic chtít přijet dříve, než za rok, můžete navštívit Rosické trhy, které budou každou sobotu dopoledne až do Vánoc.

Přijet můžete i když nejste příznivci nakupování a navštívit galerii „Fantazie umění“ rozšířenou o malou výstavu hasičsko - zemědělského muzea, která je umístěna v peci bývalé cihelny a bude otevřena od 26. června každou sobotu při konání trhů. Ve stejný den oslaví místní hasičský sbor 130. výročí založení hasičského sboru v Rosicích - Seslávkách.

Oslavy začnou ve 13.30 v kostele Sv. Václava vysvěcením hasičského praporu a po průvodu obcí budou pokračovat v areálu Rosických trhů ukázkami z činnosti hasičů a hasičské techniky. Oslavy zakončí taneční zábava, na které zahraje kapela Holá beznaděj.

Jste-li příznivci folkové muziky, Vaše příležitost k návštěvě „Folkové cihelny“, opět v areálu Rosických trhů, přijde 24. července od 17 hodin. Velkým lákadlem, mimo jiné, bude i Pavlína Jíšová a hradecká Lokálka.

Pokud se Vám u nás v Rosicích zalíbí, můžete se zúčastnit tradiční noční hasičské soutěže „O pohár starosty obce“ 11. září od 20 hodin. Jak je dobrým zvykem, celý večer doprovodí kapela Šmehydlo.

O těchto i dalších rosických akcích se můžete dočíst na obecních webových stránkách obec-rosice.cz. Na Vaši návštěvu se těší všichni pořadatelé.

Miroslava Vagenknechtová,
Rosice u Chrasti

3.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Interiér slatiňanské Švýcárny.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Keltský skanzen v Nasavrkách

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Luže – Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení