Pramen řeky Chrudimky se nachází poblíž obce Paseky u Chlumětína, kam přichází turisté z blízkého okolí, ale i ze vzdálených míst. V loňském roce bylo u pramene rozdáno 1460 pamětních listů, ale skutečná účast byla mnohem vyšší. „Vydejte se na toto oblíbené místo tak, abyste k prameni dorazili mezi 10. až 15. hodinou. Přijďte odkudkoliv a na čemkoliv. Pokud si nezvolíte vlastní trasu, můžete se z Hlinska přidat k ostatním turistům. Sraz účastníků pěší trasy je v 11.00 hod. před ZŠ Resslova,“ zve milovníky turistiky pořadatel Vladislav Bárta z KČT Hlinsko.

Lze využít mimořádné autobusové linky, která dnes odjíždí ve 12.30 hod. ze zastávky před sokolovnou. Při větším zájmu pojede autobus dvakrát.

U Filipovského pramene panuje každoročně předsilvestrovská uvolněná nálada, která je dobrou příležitostí k přátelským setkáním spojených s přáním si všeho nejlepšího v nadcházejícím roce . U pramene se bude prodávat medovina a buřty k opékání. Na zpáteční cestu lze rovněž využít mimořádnou autobusovou linku, která odjíždí ze zastávky Paseky u Chlumětína v 15.15 hodin.

Již po dvanácté je tato akce spojena s charitativní akcí „Novoroční čtyřlístek“, která na přelomu roku probíhá na mnoha místech v republice.  V loňském roce se u pramene Chrudimky vybralo rekordních 27110 korun. Ty poslouží k vybudování už druhé desítkly bezbariérových turistických cest pro vozíčkáře. 

Do skal v Toulovcových Maštalích vyjížděli v neděli večer hasiči a záchranáři.
Mladík spadl z desetimetrové skály