Čtvrtek byl zahajovacím dnem, pátek odpoledne již ale patřil veřejnosti. V pátek rovněž proběhl workshop Škola v pohybu, který organizovala společnost RAIN.cz a BVV.

V rámci prezentací nabídek se představilo i Chrudimsko - Hlinecko. „Chrudimsko - Hlinecko je krajinou zážitků,“ řekl v úvodu místostarosta města Chrudim Roman Málek, jenž dále představoval zajímavá místa v regionu pro možnost trávení volného času dětí a mládeže.

Málek nezapomněl ani na upoutávku na letošní tematicky zaměřený rok „Chrudim sportuje“. Jeho kolega z Malé Cestovní Kanceláře zase představil konkrétní nabídky letních táborů. Kromě prezentace na doprovodném programu měl region Chrudimsko - Hlinecko na veletrhu i svůj samostatný stánek, který v pátek navštívil i místostarosta Hlinska a radní Pardubického kraje Pavel Šotola.

Na stánku byly pro turisty připraveny propagační materiály z celého území regionu a také materiály od partnerské České rady dětí a mládeže, která v rámci projektu podpořeného z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod, připravila řadu tipů na výlet pro organizované skupiny dětí a mládeže.

(red)