„Na některých stříškách byl vidět zub času a jejich úprava není nejjednodušší, nicméně i to se opravilo,“ říká o pracích Petr Zitko z firmy, která má na starost opravu a výměnu infotabulí. V létě tak dojde k postupné opravě všech tabulí.

„Chtěli jsme to udělat o pár týdnů dříve, ale počasí nám přeje až teď,“ řekl o úpravách místopředseda svazku obcí Roman Málek. Značení prošlo úpravami již v minulém roce. V jednom případě se spekuluje o poškození cedule vandaly.

V současnosti se také rekonstruují informační místa. „Mikroregion má zájem, aby jím vybudované stezky byly funkční,“ sdělila jeho manažerka Hedvika Šandová. Rozpočet údržby značení cykloturistických tras se pohybuje okolo dvaceti tisíc korun.

Mikroregion Chrudimsko vznikl v roce 2001. Sdružuje dvaatřicet obcí v okolí města Chrudim. Svazek si vytyčil několik cílů, mezi které například patří rozvoj cestovního ruchu nebo zlepšení životního prostředí. Rozpočet mikroregionu pro tento rok překročil šest set tisíc korun. Největšími přispěvateli jsou města Chrudim, Slatiňany a Chrast.

(les)