Sportovní areály města Chrudim otevřely po dvou měsících saunu. Na návštěvníka čeká zbrusu nový vestibul a především změna vstupného, a to jak jeho výše, tak způsobu vybírání. Razantní úpravy vzbudili nelibost zejména u pravidelných návštěvníků sauny.

„Nový systém nám umožňuje velkou variabilitu práce se vstupným. Je to naše aktivita směrem ven pro nejširší skupinu návštěvníků, abychom ji nějakým způsobem zaujali. Nyní dolaďujeme ceníky," vysvětluje ředitel Sportovních areálů města Chrudim Luděk Marousek.

Abonentky dojdou

Aktuálně tedy bude možné pořídit si také minutové vstupné, aby návštěvník zaplatil jen čas v bazénu strávený. Jedna minuta nyní stojí pro dospělého 65 haléřů a dítě 45. Pro snadnější počítání budou sloužit čipové karty, na které bude možné nahrát určité množství peněz, které se budou odečítat v závislosti na délce pobytu.

Stávající abonenti mohou zůstat klidní. Již dříve zakoupené permanentky platí dál. „Nic rušit nebudeme, necháme je opravdu všem, ať už se týkají vstupu do bazénu či sauny. Dokonce jsme předplacené vstupné prodloužili o dva měsíce, co byla sauna zavřená. Pokud tedy má někdo starou papírovou permanentku, která skončí v březnu následujícího roku, tak mu v květnu skončí. Poté už budou abonenti muset přejít na nový systém," říká Luděk Marousek.

Turnikety budou neoblomné, od čehož si vedení Sportovních areálů slibuje zlepšení komunikace s ne příliš poctivými návštěvníky.

„Docela často tu docházelo k nepříjemným diskusím mezi pokladní a návštěvníkem, který přetáhl zaplacený limit o pár minut a pak se rozčiloval nad povinností je doplatit. Ani jsem se pokladním nedivil, že se nechtěly hádat s dvoumetrovým chlapem. Teď už to bude jednoduší. Turniket bude minuty strhávat nekompromisně," doplňuje Luděk Marousek.

Návštěvníci ztrátou čipové karty o peníze na ní uložené nepřijdou. V systému budou mít nahrané jméno, příjmení a heslo, takže bude možné i po telefonu zmizelou kartu zablokovat a finance nahrát na novou.

Spravedlivé vůči ostatním

Změna ceníku se nelíbí pravidelným návštěvníkům sauny, kteří využívali velmi výhodné celoročního abonentky. „Do sauny jsem chodil tak dvakrát, třikrát týdne, nevzdám se jí, ale budu ji muset výrazně omezit. Mezi důchodci jsem slyšel názory, že kvůli cenám budou muset skončit úplně. Přijde mi lepší si koupit jednotlivé vstupné, než být vázán kartou a hlídat, zda se mi peníze odečetly a kolik mi tam ještě zbývá," říká pravidelný návštěvník sauny Vlastimil Doucha.

„Zvednutím vstupného jsme vyrovnali ceny z hlediska republiky. Celoroční permanentka byla mírně řečeno 'podstřelená' a pravidelní návštěvníci si toho byli vědomi a využívali toho, čímž odradili ty, kteří se tam dostanou jednou za čas. Pro pravidelné abonenty to je nyní nevýhodné, dříve zaplatili 2500 za celý rok, ale je to spravedlivé vůči ostatním návštěvníkům," dodává Luděk Marousek. (lv)