Na Chrudimsku se v plném rozsahu uskuteční Loutkářská Chrudim i Výtvarné Hlinecko, v upraveném formátu pak festival Zlatá Pecka nebo keltský festival Lughnasad. Aspoň jedním symbolickým koncertem se chce v srpnu připomenout Hudební léto v Heřmanově Městci. Výtěžek bude věnován na nákup ochranných pomůcek.

„Je to složitý rok, jaký nikdo ze současných organizátorů nepamatuje. Mnoho akcí už bylo vyprodaných předem. Tam, kde se zejména v první polovině roku předpokládala velká účast lidí na jednom místě, se letošní ročníky rušily úplně,“ uvedl náměstek hejtmana Roman Línek.

Zcela zrušen byl na Chrudimsku například festival Tomáškova a Novákova hudební Skuteč. Letošní program byl přitom vynikající a daly se očekávat rekordní tržby. „Zájem o vstupenky byl obrovský. Za den se vyprodal závěrečný koncert 4TETu, po týdnu koncert v muzeu a postupně se přidávaly další akce,“ vzpomenul na zahájení předprodeje vstupenek na letošní festival Matěj Zelinka z odboru kultury a školství Městského úřadu Skuteč.

Díky vstřícnosti umělců však může publiku slíbit velice podobný program v příštím ročníku festivalu. Uskuteční se 21. března až 16. května 2021.