Učitelky z této „mateřinky” pokračovaly v měsíci říjnu na třetí části tohoto projektu s názvem „A dávej na sebe pozor“. Stromečková třída si zvolila týdenní téma „Oheň dobrý sluha, ale zlý pán“.

V pondělí Damiánka si „povídala“ s dětmi o tom, co toto rčení znamená. Děti vymýšlely případy, kdy nám oheň pomáhá a jak může naopak ublížit.

V úterý Damiánka s námi navštívila akci nazvanou Lesní pedagogika, které pro nás připravily Městské lesy Chrudim. Kromě prohlídky stromů, keřů, rozhledny Báry a pěkných her v lesním prostředí se stalo, že Damiánka „zazlobila“ - na lesní cestě totiž zapálila papír! Děti ji „ poučily“ o tom, že se to nesmí a proč a také jí poradily, čím má papír uhasit.

Středa Damiánka se s námi zúčastnila atletického dne na stadionu AFK pořádaného DDM. Tam jsme si vyzkoušeli šest disciplín. Damiánka tentokrát „nezlobila“.

Čtvrtek Aby si děti, ale i Damiánka pamatovaly, že oheň může opravdu být zlým pánem, navštívili jsme hasiče. Ti nám velmi ochotně ukázali hasičský vůz, jeho vybavení a hlavně děti si mohly osahat a vyzkoušet hasičskou výzbroj a výstroj. Poutavé vyprávění hasičů dovršil jejich opravdový výjezd k náhlé události. To byl zážitek!

Pátek Za odměnu pro děti, ale i „ polepšenou“ Damiánku, jsme navštívili výstavu domácích zvířat a ptáků v areálu střední zemědělské školy.

Celý týden se nám vydařil a děti jsme obohatili o mnoho hezkých a neobvyklých zážitků.

Učitelky Stromečkové třídy