V domku pětasedmdesátiletého majitele žilo v nevhodných podmínkách 28 dospělých psů a 11 štěňat. Většina odebraných zvířat byla umístěna do městského útulku v Hradci Králové, šest převzal chrudimský útulek. Předcházelo tomu několikaměsíční šetření, po kterém byla zanedbaná zvířata žijící ve vlastních výkalech konečně vysvobozena.

A nyní jsou pejsci k mání v chrudimském útulku. Dostali jména Toník, Máša, Miluška, Bobča, Kamča a Fany. „Jsou bázliví, nesocializovaní, bez jakýchkoliv hygienických návyků, neznají obojky, vodítka, při manipulaci se brání. I když jsou po pěti týdnech po odebrání znát určité drobné pokroky, začlenění do běžného života s člověkem bude běh na dlouhou trať,“ upozornili správci chrudimského útulku.

V pondělí původní majitel udělil souhlas s adopcí, tento krok vyžaduje legislativa. Když se fotografie pejsků s nepříznivým osudem objevily na facebooku, vzbudily velký soucit. Už se našli i zájemci o adopci. Naději má například asi tříletá fenka Miluška, která má hodnou, avšak bázlivou povahu. Objevil se i dotaz na asi dvouletou Mášu, která má hendikep v podobě vysokého stádia březosti.