K tomu slouží speciální sáčky, ale těch má letos radnice jen omezený počet. Kvůli tomu je už nerozdává prostřednictvím prodejen s produkty pro zvířata.

„V březnu pořádáme kulatý stůl zaměřený na problematiku psů ve městě, kde se bude o sáčcích mimo jiné také jednat,“ řekla tisková mluvčí chrudimské radnice Sylva Drašnarová. Při veřejné diskuzi občanů a zástupců města by se měla pro rozdělování obalů na psí exkrementy nastavit určitá pravidla. „Zásobu sáčků samozřejmě máme. Kdo přijde uhradit poplatek za psa, může si je vyzvednout,“ dodala mluvčí Drašnarová.

U kulatého stolu se zřejmě bude hovořit o adresném přidělování sáčků, které může přinést určitou finanční úsporu a zabránit případnému plýtvání. Ve městě na stojanech visí papírové obaly na psí hovínka, ale často se stávají terčem zájmu vandalů. Sáčky z igelitu se už rozdávají pouze na radnici. V minulosti je totiž někteří lidé nevyužívali k úklidu exkrementů, ale balili si do nich doma svačiny nebo je používali ke zmrazování potravin.