Dvacet pedagogických pracovníků základní školy v Husově ulici v pondělí nepřišlo do práce. Ve školní budově zůstal ředitel Jaroslav Víšek.

Od rána očekával, že se ozve někdo z rozzlobených rodičů, kteří si museli pro dítě zajistit hlídání. „Nic takového se nestalo, zřejmě stávka získala jejich podporu. Nebylo by divu – přidat učitelům měsíčně sto třicet korun a potom se bít v prsa, musí vyvolat odezvu. U nás se pedagogičtí pracovníci rozhodli vstoupit do stávky jednomyslně a nikterak se nerozmýšleli,“ uvádí ředitel Víšek.

O zapojení do protestu byli žáci i rodiče podle jeho slov informováni s časovým předstihem. V některých rodinách byl s hlídáním dítěte problém, jiné to vzaly na vědomí s klidem. „Jsem realitní makléřka, takže mám volnější pracovní dobu. Dcera půjde se mnou do práce,“ řekla Chrudimačka Renata Kubáčová.

"Druhačka“ Lea se do kanceláře těší a vůbec jí nevadí, že učitelé stávkují. „Mám radost, že je volno,“ přiznává se stydlivým úsměvem.

Nejvíc stávkujících učitelů bylo z Chrudimě. Třeba v Hlinsku se podle našich informací nezapojil do hromadného protestu nikdo.