Pokrmy podávané ve školních jídelnách se už dávno nedají označit jako univerzální hnědá omáčka, zkráceně UHO. Na talířích školáků se objevují rozmanité chody z ryze české i světové kuchyně.

Například ve školní jídelně při ZŠ Dr. Peška v Chrudimi ve středu podávali thajské menu, takže se na talířích objevilo například Kai Phad Phak, neboli restované kuřecí nudličky s čerstvou zeleninou a jasmínovou rýží. Byl to experiment, který měl dětem nejen přiblížit asijskou kuchyni, ale také Thajsko jako takové.

NEPÁLÍ

„Snažíme se udělat jídelníček pestrý, aby to nebylo jen to UHO, což je mýtus, který se nám stále nedaří odbourat," říká vedoucí školní jídelny při ZŠ Dr. Peška v Chrudimi Iveta Holečková a vzápětí vyvrací další rozšířený mýtus o tom, že thajská kuchyně musí být zákonitě velmi ostrá, tudíž pro útroby dětských strávníků nevhodná.

„To jsme zjišťovali jako první a koření do masa nepřijde skoro žádné trocha soli, pepře a ústřicová a sojová omáčka. Také jsme se ptali na to, zda to utáhneme finančně. Máme stanovené limity. Sice jsme museli trochu našetřit, ale dá se to zvládnout," říká Petra Holečková.

Největší úkol však čekal kuchařky, neboť thajská kuchyně je založená na čerstvé zelenině, která je v vůči masu v poměru 1:1 a bylo třeba ji očistit a nakrájet. Přípravy proto začaly už o den dříve.

AŽ NA TU BROKOLICI…

Dětem asijské menu chutnalo. „Trochu mi tam vadila brokolice, ale myslím si, že by to mohlo být také mé páté nejoblíbenější jídlo," řekl například Matouš Slaný, jehož milované šišky s mákem dál vedou.

„Chtěli bychom to v budoucnu zopakovat. Snažíme se zařazovat do jídelníčku pokrmy z různých států, vaříme čínská i arabská jídla," doplňuje Petra Holečková. A jak s úsměvem dodává, tak cizrnový humus si do jídelníčku na základní škole ještě zařadit netroufla, aby se děti nesmály.

DOMÁCÍ I ZAHRANIČNÍ

Také žáci v jiných školách si mohou pochutnat na rozmanitých jídlech. „Máme tady třeba maso po italsku, thajskou kuřecí směs na meruňkách," říká vedoucí školní jídelny v Hrochově Týnci Jana Havlíčková.

Nicméně oslovené kuchařky se shodují, že nelze určit ani nejoblíbenější jídlo nebo nějaký moderní trend, co dětem nejvíce chutná.

„Částečně to jsou omáčky, ale už ne do takové míry, jako tomu bývalo. Rozhodně frčí špagety, knedlíky nebo bramborová kaše. Co nás překvapilo je, že hranolky nejsou nejoblíbenější," doplňuje Jana Havlíčková.

Také v heřmanoměstecké jídelně si tamní strávníci nemohou stěžovat, že by servírované chody nebyly okořeněné špetkou zahraniční inspirace.

„Vaříme to, co nám chutná a je technicky možné," vysvětluje vedoucí školní jídelny při ZŠ Heřmanův Městec Adéla Holubová.

I TA ČOČKA ŠMAKUJE

Obecně platí, že děti příliš neholdují luštěninám, nicméně heřmanoměstecké kuchařky používají jednoduchý trik: „Záleží na tom, jak se to upraví. Červenou čočku přidáváme do rizota, tak děti ani nepoznají, že tam nějaká čočka vůbec je. Když ji dáme samostatně, tak nemůžu říct, že by z ní byly vysloveně nadšené," dodává Adéla Holubová.