A cyklisté? Jestliže pojedou rychleji, půjde jim už rovnou o život. To vše pod jen pár metrů od tabule, jež hlásá, že právě v těchto místech sídlí chrudimská pobočka Správy a údržby silnic Pardubického kraje (SÚS Pk).

„Je to strašné. Jezdím tudy každý den do práce a nevěřím svým očím," říká cyklistka Renata Písecká.

Město ulici opraví

Pro pořádek uveďme, že „SÚSka" je v tom nevinně, celá komunikace totiž patří městu. „A ve špatném stavu není jen úsek před námi, rozbité jsou části ulice," poznamenává ředitel SÚS Pk Miroslav Němec. „Jestliže se ale město rozhodne vozovku opravit a my budeme mezi oslovenými firmami pro výběr dodavatele, věřím, že mu dokážeme nabídnout ekonomicky zajímavou cenu. Takovou, v níž zohledníme i skutečnost, že tu máme jedno ze svých středisek," slibuje ředitel Němec.

Na radnici se mezitím obrátila s dotazem i nespokojená Petra Krejčová. Chrudimačka píše: „Před pár měsíci proběhlo zalepení děr dále směrem za BASF, Perfo Lineu atd. To už opravdu nezbylo trochu asfaltu na zalepení děr na silnici před SÚSkou? V současné době, když zaprší, tak jsou hluboké díry plné vody. Pomalu všichni, kdo tady tudy jezdí, musí jet vlevo, kde je silnice ještě jakž takž ve sjízdném stavu. Dlouho ale nebude," upozorňuje žena.

Odpovědi se ujal investiční technik MěÚ Miroslav Beránek: S opravou ulice K Májovu se počítá v září 2013. Nyní je na webu města vyvěšen investiční záměr na opravu, protože celkový rozsah výspravy komunikace v úseku od SÚS k firmě Stavex je 1 300 m2. V srpnu bude provedeno výběrové řízení na zhotovitele, následně oprava."