Jejich cílem je jednak zajistiti bezpečnost dětí a také uklidnit dopravní situaci, na níž si stěžují obyvatelé Raisovy ulice. „Každé ráno touto ulicí projede během 30 minut 150 aut nahoru i dolů. Rodiče z hlineckého sídliště mají asi chromé děti, které nedojdou těch pár metrů po svých. Nejenže nedodržují předepsanou čtyřicítku, nedávají přednost zprava z Purkyňovy ulice, ale ještě nuceně vjíždí do zákazu vjezdu, který je nesmyslně umístěn na konci ulice v kopci,“ poukazuje na problém jeden z obyvatelů Raisovy ulice Ondřej Čermák.

Podle slov hlineckého místostarosty Pavla Šotoly už rada města zadala vypracování návrhu změn dopravního značení. „Teď ho zpracovává odbor investic a majetku. Budeme jej konzultovat i s odborníky na dopravu,“ vysvětluje Šotola.

Podle tohoto návrhu by měla být průjezdná pouze dolní část Raisovy ulice po křižovatku s ulicí Purkyňovou. „Určitě děti těch pár metrů ke škole dojít zvládnou. Je tam chodník, takže o bezpečnost je postaráno,“ míní místostarosta Šotola.

Další změnou by prý mohlo být povolení průjezdu až nakonec Smetanovy ulice, což v současnosti není možné.

Smetanova ulice je vsoučasnosti průjezdná pouze dopravní obsluze a pro místní obyvatele. Pokud by došlo ke změně dopravního značení a do tato ulice by mohla veškerá doprava, nemělo by to znamenat podle místostarosty Šotoly vážnější komplikace. „Chodníky jsou tady po obou stranách a pokud bychom zakázali vtéto ulici parkovat jiným vozidlům než místních obyvatel, neměl by to být problém,“ tvrdí Šotola.

Vsoučasné době je však celá záležitost ve fázi přípravy a posuzování. Rozhodnuto ještě není.